Депутати пропонують Раді ліквідувати податкову міліцію

  28 Жовтня, 2015 10:47
  І створити замість неї Службу фінансових розслідувань.
  Фото з відкритих джерел
  Фото з відкритих джерел

  Депутати Верховної Ради пропонують ліквідувати податкову міліцію у складі Державної фіскальної служби і створити Службу фінансових розслідувань у складі Міністерства фінансів.

  Відповідна ініціатива викладена в проекті податкової реформи, зареєстрованому в парламенті 114 народними депутатами.

  Крім того, у сфері адміністрування податків депутати пропонують впровадити електронний кабінет платника податків, який забезпечить йому доступ до управління особистим рахунком (облік платежів, авансів, переплат, заліків, податкового боргу). Проект передбачає перехід до нової системи апеляційного оспорювання платниками податків рішень контролюючих органів – другий рівень апеляцій перемістити в Мінфін.

  Також в проекті пропонується впровадити інститути податкових консультантів з використанням досвіду Польщі та Німеччини як найбільш вдалого (допомога у сплаті податків, складанні звітності, представленні інтересів платника податку в суді та податкових органах).

  Депутати пропонують розділити функції "формування" і "реалізації" державної фіскальної політики: Мінфін стане єдиним центром прийняття управлінських рішень у сфері бюджетно-фіскальної політики, зокрема, у сферу відповідальності Мінфіну перейдуть: аналіз і прогноз сплати податків; блок інформзабезпечення (бази даних, політика обліку платників і планування перевірок, право на скасування рішень контролюючих органів).

  В той же час, депутати висунули пропозицію позбавити контролюючі органи будь-якої законодавчої та нормативної ініціативи і встановити, що вони будуть діяти виключно в рамках процедур, розроблених Мінфіном.

  Проект також передбачає нову структуру фіскальних органів: податкові інспекції будуть виконувати тільки сервісні функції та не матимуть функцій податкового контролю.

  Теги : законопроект народні депутати Міністерство фінансів ДФС податкова міліція
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів