Депутати пом'якшили заборону на використання комуністичних символів

  23 Квiтня, 2015 19:40
  На нагороди, історичні штудії, твори мистецтва закон тепер не поширюється.

  Верховна Рада підтримала внесення змін до закону "Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборону їхньої пропаганди та символіки", прийнятий 9 квітня.

  За внесення змін до ст.4 закону проголосували 233 парламентарі. Зміни були підписані керівниками коаліції.

  Віднині заборона не поширюється на випадки використання символіки комуністичного та нацистського режимів на документах державних органів та органів місцевого самоврядування (місцевих органів державної влади і управління), прийнятих або виданих до 1991 року; на документах, які видані закладами освіти і науки, підприємствами, установами, організаціями до 1991 року; в експозиціях музеїв, а також бібліотечних фондах на різних носіях інформації; у творах мистецтва, створених до набрання чинності цього закону.

  Заборона також не поширюється на процес наукової діяльності, у т.ч. під час наукових досліджень та розповсюдження їх результатів у незаборонений законодавством України спосіб; на оригінали бойових знамен; на державні нагороди, ювілейні медалі та інші відзнаки, якими нагороджувалися особи до 1991 року, і протягом 1991-2015 рр. у зв'язку з роковинами подій Другої світової Війни, а також на документи, що засвідчують нагородження ними.

  Крім того, заборона не поширюється на надмогильні споруди, розташовані на території місць поховання, місць почесних поховань; під час викладу або реконструкції (у тому числі історичних) історичних подій; на приватні колекції та приватні архівні зібрання; а також на об'єкти антикварної торгівлі.

  Теги : заборона комунізм нагороди
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів