Депутати хочуть відкласти голосування про зміни до Конституції

  20 Сiчня, 2016 13:36
  Народні депутати вирішили пригальмувати процес прийняття поправок до Конституції, направивши до КС подання щодо офіційного тлумачення положення статті 155 Конституції про "наступну чергову сесію Верховної Ради".
  Фото з відкритих джерел

  До Конституційного суду надійшло подання 51 народного депутата щодо офіційного тлумачення положення статті 155 Конституції щодо "наступної чергової сесії Верховної Ради" для визначення кінцевого строку прийняття змін до основного закону в частині децентралізації.

  Про це повідомляє прес-служба Конституційного Суду.

  Зазначається, що згідно з регламентом КСУ, конституційне подання передано на вивчення в секретаріат суду.

  Своєю чергою, один із підписантів подання - народний депутат від БПП "Солідарність" Віктор Чумак – пояснив журналістам зміст цього подання: "Ми вважаємо, що чергова сесія – це та яка поточна, але в Конституції є класні слова: кожна чергова сесія починається у перший вівторок лютого, перший вівторок вересня. Тобто черговими є тільки ті сесії, які в лютому і березні, а ті, які діють – треба задавати інший термін, наприклад, поточна сесія. Тут гра термінології".

  На запитання, чи можна вважати такі дії депутатів затягуванням прийняття змін до Конституції, народний депутат відовів, що "навпаки: з одного боку, це - продовження часу на дипломатичні перемовини в рамках мінського процесу, а з іншого – спроба не втратити певні розділи по децентралізації".

  Разом з тим, Чумак зауважив, що наразі голосів щодо голосування за зміни до Конституції не вистачає: "Самопоміч" не підтримує, "Батьківщина", Ляшко не підтримує. Голосувати "Народним Фронтом" і БПП - не вистачить голосів. Тим більше, що в "Народному Фронті" людей 10 не підтримає точно і в БПП, скоріш за все, десь 20 таких людей знайдеться. А голосувати за підтримки "Відродження" і Опоблоку – якось не коректно".

  Нагадаємо, у грудні депутати проголосували за продовження сесії, яка почалась у вересні, до 2 лютого.

  Як відомо, 17 січня в рамках децентралізації в Україні пройшли перші вибори сільських старост.

  Теги : Конституційний суд Ляшко Радикальна партія децентралізація Батьківщина БПП Опозиційний блок Самопоміч Народний Фронт Віктор Чумак зміни до конституції Відродження
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів