Декларація Ризького саміту: європейські прагнення, безвізовий режим та анексія Криму

  22 Травня, 2015 16:41
  Країни Східного партнерства визнали європейські прагнення України, дали чіткий алгоритм надання безвізового режиму, висловили Україні солідарність та таки згадали про незаконну анексію Криму.
  Фото з відкритих джерел

  На Ризькому саміті "Східного партнерства" була прийнята спільна заключна декларація, у тексті якої є важливі для України формулювання, зокрема про визнання її європейських прагнень та визначення алгоритму надання безвізового режиму.

  Також у тексті є заклики до врегулювання конфлікту на сході України та згадана незаконна анексія Криму.

  Декларація країн-учасниць Східного партнерства була ухвалена за результатами роботи дводенного саміту.

  Так, згідно декларації, учасники саміту визнали європейські прагнення та європейський вибір України, Грузії і Молдови. Також підкреслили, що реалізація угод про асоціацію цих країн з ЄС та всеохопну зону вільної торгівлі буде одним із головних пріоритетів ЄС на найближчі роки.

  Щодо безвізового режиму: в декларації зазначено, що Україна до кінця 2015 року має закінчити виконання всіх критеріїв Плану дій з візової лібералізації, а Єврокомісія визначить прогрес у виконанні цього плану та прийме рішення про безвізовий режим. Таким чином, вже у 2016 році є перспектива скасування віз для українців, якщо буде продемонстрована реальна боротьба з корупцією, організованою злочинністю та проблемами біженців.

  Також всі країни Східного партнерства висловили солідарність Україні стосовно необхідності поважати територіальну цілісність і суверенітет країни. Так, у декларації залишилися слова про незаконну анексію Криму Росією, хоча спочатку через ці слова Азербайджан відмовився підписувати її текст, а в Білорусі та Вірменії вони викликали невдоволення. Після переговорів це формулювання таки залишили.

  Крім того, учасники саміту заявили про підтримку всіх зусиль, спрямованих на деескалацію і політичне вирішення конфлікту на сході України, а також закликали сторони виконувати мінські домовленості і негайно звільнити всіх заручників. 

  Теги : безвізовий режим декларація Європа Україна Східне партнерство ризький саміт
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів