Дебати між Зеленським і Порошенком почалися на "Олімпійському" (оновлюється)

  19 Квiтня, 2019 19:01
  Обидва кандидати прибули на стадіон вчасно.

  У п'ятницю, 19 квітня, в Києві на стадіоні НСК "Олімпійський" відбулися дебати між кандидатами в президенти Володимиром Зеленським та Петром Порошенком.

  Про це з місця події повідомляє кореспондент інтернет-видання UA1.

  19:00 Чинний президент України Петро Порошенко на початку дебатів перейшов на сцену свого опонента Володимира Зеленського.

  Згідно з планом дебатів, для кожного з кандидатів було передбачено свою сцену, проте Порошенко вирішив перейти до Зеленського.

  19:02 Ведучий Андрій Куликов надав слово кандидату в президенти Володимиру Зеленському. Кандидат в президенти зачитав питання до діючого президента, відповіді на які хотіли б почути громадяни України.

  Також Зеленський розповів, як президент Порошенко відмовляв його йти на вибори.

  19:10 Свій виступ почав президент Порошенко. Гарант привітав присутніх і дорікнув Зеленському, що той "ховається від українського народу".

  19:20 Зеленський відповів на звинувачення Порошенка зустрічним звинуваченням президента у брехні та почав зачитувати запитання гаранту, зокрема: "Чому ваші цукерки досі продаються в Москві?", "Чому Гонтарева ховається в Лондоні?" та "Чому у всіх ваших друзів по дві руки?"

  19:30 Порошенко: "З приводу рук моїх друзів хочу зауважити: я не кат і не суддя". Гарант запевнив, що у разі обґрунтованих підозр будь-який його друг сидітиме у в'язниці.

  Своєю чергою Порошенко звинуватив Зеленського у співпраці з олігархом Ігорем Коломойським, заявивши: "За цією яскравою обгорткою сидить п'ята колона".

  19:33 Порошенко вимагає від Зеленського відповіді на запитання "Де ви бачите Україну через п'ять років?".

  19:35 Зеленський пообіцяв Порошенку "зустріч з прокурором" та наголосив: "Україна йде до Європи, і я, якщо мене виберуть, буду захищати вибір українців".

  "Я тримаю кулаки, щоб вашого оточення в політиці більше не було", – додав Зеленський.

  Кандидат пообіцяв, що за його президентства за ґрати сяде кожен, хто порушить закон, і "олігарх Коломойський в тому числі".

  19:38 "Президент не може бути олігархом, президент повинен бути людиною з народу", – заявив Зеленський та нагадав Петру Порошенку про "5 канал", який є власністю діючого глави держави та допомагає йому маніпулювати свідомістю громадян.

  19:40 Президент Порошенко заявив, що "5 канал" – єдиний телеканал зі "справжньою свободою слова". Слова гаранта глядачі зустріли незадоволеними вигуками.

  Натомість, за словами Порошенка, канал "1+1" "поклав Зеленського у теплу ванну" перед виборами, поширюючи "російські фейки про Порошенка".

  Президент Порошенко згадав про реванш, натякнувши, що під "обгорткою" у вигляді Зеленського до України хочуть повернутися її вороги.

  19:44 "Перше, що стоїть перед нашою державою – ми маємо закінчити війну!", – заявив Порошенко та запитав: "Коли ви вибачитесь перед Україною за "повію"?".

  19:45 Зеленський заявив, що Порошенко перекручує та вириває з контексту його слова, насправді ж його звернення до Путіна звучало так: "Я готовий стати на коліна, тільки не ставте на коліна Україну".

  "Я готовий стати на коліна перед кожною матір'ю, яка не дочекалась свого сина", – з цими словами кандидат Зеленський став на коліна та закликав зробити те ж президента Порошенка.

  Президент Порошенко теж став на коліна, однак чомусь повернувшись спиною до глядачів.

  19:48 Зеленський: "Пане президенте, ви приватизували фабрику імені Карла Маркса та зробили з неї "Рошен". Потім ви були депутато і держслужбовцем. Поясніть, як ви стали олігархом?".

  19:49 Відповідь Порошенка зам'яли ведучі, оголосивши, що час збігає і кандидати можуть поставити один одному по запитанню, на яке опонент має відповісти "так" чи "ні".

  Зеленський: "Вам не соромно?". Порошенко: "Ні".

  Порошенко: "Чи готові ви зробити все для того, щоб ваші партнери – олігарх Коломойський, оточення Азарова – були відсічені від доступу до державних багатств?". Зеленський: "Так".

  19:52 У своєму заключному слові Зеленський висловив сподівання, що йому та його команді вдасться зламати діючу систему. "Зробимо їх разом!", – вигукнув Зеленський наостанок.

  19:55 Порошенко запропонував опоненту продовжити дискусію на телеканалі "Суспільний" та почав звинувачувати Зеленського у відсутності "рішучих позицій" із захисту держави. Порошенко назвав Зеленського "головним провідником олігархів".

  Гарант звернувся до прихильників Зеленського з проханням "не віддавати державу Путіну".

  19:56 Кандидати та присутні завершили дебати колективним виконанням гімну України.

  Нагадаємо, зустрічі двох претендентів на пост глави держави передували два тижні обміну відеороликами та переговорів між штабами. Зрештою було вирішено, що захід відбудеться 19 квітня о 19:00.

  При цьому офіційні дебати почнуться о 21:00, в студії "Суспільного".

  Теги : Порошенко НСК Олімпійський дебати Володимир Зеленський президентські вибори 2019
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів