ЦВК грубо порушує закон, відмінивши другий тур у Павлограді, – КВУ

  28 Жовтня, 2015 10:36
  Центральна виборча комісія підміняє поняття "виборча система" і "повторне голосування".
  Фото з відкритих джерел

  Комітет виборців України вважає, що рішення Центрвиборчкому про те, що в Павлограді Дніпропетровської області не проводитиметься другий тур виборів, грубо порушує виборчі права громадян, а також суперечить нормам закону "Про місцеві вибори".

  Про це йдеться в опублікованій заяві КВУ.

  Як зазначається, роз'яснення Центральної виборчої комісії про те, що територіальні комісії мають приймати рішення про встановлення переможця або проведення другого туру виборів мерів на підставі зазначеної в протоколі кількості включених до списків виборців, - є незаконним.

  На думку Комітету, ЦВК підміняє поняття "виборча система" і "повторне голосування", оскільки кількість виборців понад 90 тис. є не підставою для проведення другого туру, а підставою для визначення виборчої системи, а сам другий тур є наслідком уже визначеної виборчої системи - двотурової.

  При цьому КВУ наголошує, що сама ЦВК повинна заздалегідь визначати систему виборів у тому чи іншому місті. Вона повинна оприлюднити на своєму сайті або в ЗМІ інформацію про кількість виборців не пізніше, ніж за 5 днів до дня початку виборчого процесу (згідно з ч. 7 ст.2 закону "Про місцеві вибори").

  Тобто виборча система для виборів міського голови Павлограда повинна визначатись на основі інформації, оприлюдненої ЦВК станом на 1 серпня цього року. Так, КВУ упевнений, що на виборах мера Павлограда має застосовуватись мажоритарна система абсолютної більшості, тобто двотурова.

  Нагадаємо, вчора ЦВК зобов'язала тервиборчкоми вирішувати про проведення другого туру виборів мерів на підставі кількості включених до списків на дільницях виборців.

  Однак, згідно з раніше оприлюдненою інформацією ЦВК, вибори в Павлограді повинні проходити за системою абсолютної більшості, адже там станом на 1 серпня було 90 295 виборців. А за час виборчого процесу кількість виборців зменшилася і в списки на дільницях були включені 89 810 виборців.

  Як повідомляють ЗМІ, у Павлограді на виборах мера лідирує Анатолій Вершина від "Опозиційного блоку", а другий за кількістю відданих голосів - кандидат від партії "Укроп", учасник АТО Анатолій Терехов.

  Теги : місцеві вибори КВУ цвк другий тур виборів павлоград
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів