Чинна влада повинна забезпечити виборче право жителів Донбасу – експерт

  13 Лютого, 2018 13:54
  Виборче право в теперішньому вигляді містить дискримінацію прав українців на волевиявлення.

  Виконавчий директор Української гельсінської спілки з прав людини (УГСПЛ) Олександр Павліченко заявив, що виборче право в теперішньому вигляді містить дискримінацію прав українців на волевиявлення. Про це він заявив під час презентації аналітичного звіту УГСПЛ, повідомляє кореспондент UA1.

  Виконавчий директор УГСПЛ зазначив, що звіт демонструє наявність дискримінаційного процесу під час виборів у 2014-2015 років на території Луганської та Донецької областей.

  За словами Павліченка не забезпечені виборчим правом дві  категорії осіб: "переселенці, які виїхали з зони АТО, вони вказують на неможливість брати участь у виборах належним чином і ті, хто проживає в зоні, яка є наближеною до лінії розмежування".

  Директор УГСПЛ зазначає, що найефективнішим механізмом повернення людей до України є забезпечення їх прав,  в тому числі і виборчого права.

  "Має бути розроблена політика, а у нас уже минає четвертий рік цього конфлікту, яка би унеможливлювала повторення цієї ситуації і разом з тим створювала ефективний механізм залучення місцевого населення до участі у виборах на місцевому та національному рівнях", – додав Павліченка.

  Нагадаємо, координатор політичних та виборчих програм громадянської мережі ОПОРА Ольга Айвазовська заявила, що процес реформи виборчого законодавства України перетворюється на імітацію.

  Теги : донецька область Луганська область війна в донбасі
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів