Чеський бізнесмен не вірить у реформи, поки Порошенко і Яценюк продають місця у Раді

  27 Серпня, 2015 13:29
  Інвестбанкір з Чехії Томаш Фіала не вірить у реформування України, поки старі політики при владі.

  Чеський бізнесмен і засновник інвестиційного банку в Україні Dragon Capital Томаш Фіала заявив, що в Україні дуже повільно проходять реформи, оскільки при владі залишаються бізнесмени, які раніше купили місце у Верховній Раді. Про це він сказав в інтерв'ю Der Spiegel.

  Фіала повідомив, що в Україні при владі залишаються корумповані чиновники, яких можна назвати вихідцями зі старої системи і бізнесмени, яких в партії взяли заради фінансування.

  Чеський інвестбанкір розповів, що Євромайдан допоміг не перетворити Україну на ізольовану Білорусь і дати початок реформам, які хоч і дуже повільно й не у всіх сферах, але все ж проходять. Також чех зазначив, що відбулася якісна зміна складу парламенту, в який прийшла група нових і хороших політиків. За словами бізнесмена, в Раді таких близько 60 депутатів. Фіала відзначив і позитивні зміни в міністерствах економіки, фінансів та інфраструктури.

  На його переконання, Україні для якісних змін варто подивитися на світовий досвід, де звільняли по 90% старих чиновників. Новим чиновникам потрібно збільшити заробітні плати, щоб вони не залежали від корупційних схем. Антикорупційні органи, за словами інвестора, створювалися дуже довго, і за цей час можна було б реформувати Генпрокуратуру і позбавити її від корупції. Саме прокурори і міліція відібрали злочинний бізнес бандитів з 90-х, і саме в них Фіала бачить проблеми реформ в Україні.

  Говорячи про нинішнє керівництво України, Фіала відзначив, що прем'єр-міністр Арсеній Яценюк і президент Петро Порошенко не здатні привести країну до якісних змін. Яценюк, за словами інвестора, - продукт старої системи і не демострує бажання щось змінити. Там, де втручання влади треба зменшити на 50%, він поступається 10%. Також Яценюк не розуміє, чому соціальні служби треба повністю змінити.

  Також Фіала відзначив, що у Яценюка і Порошенка на виборах першими у списках партій стояли гідні люди, серед яких громадські активісти, військові, але далі було багато бізнесменів, які купили місця в Раді за ціною від 3 до 5 мільйонів доларів за мандат. Інвестбанкір уточнив, що бізнесмени купують місця в парламенті для лобіювання своїх комерційних інтересів, а Порошенко і Яценюку потрібні були люди, здатні профінансувати передвиборні кампанії. Це сталося через те, що у Яценюка не було власних грошей на кампанію, а Порошенко не хоче витрачати свої.

  Фіала заявив, що незважаючи на дії політиків, український народ хоче змін, і тому Захід повинен йому допомогти. Також бізнесмен зазначив, що Захід завдяки кредитуванню України отримає над нею контроль і зможе змушувати політиків проводити реформи.

  Теги : Чехія інтерв'ю Томаш Фіала
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів