Програму для конкурсу до Верховного суду надала фірма, що обслуговувала "сім'ю Януковича"

  8 Березня, 2017 14:24
  Боротьба за суддівські мантії Верховного суду проходить з низкою порушень.

  Конкурс на обрання суддів нового Верховного суду – найвищого органу країни, за яким лишатиметься останнє слово у судових спорах, проходить з численними порушеннями.

  Про це йдеться у матеріалі програми "Схеми", спільного проекту Радіо Свобода та телеканалу "UA:Перший".

  Так, під час практичного іспиту – написання судових рішень – було заборонено користуватися мобільним телефоном як у залі, так і за його межами. Однак, деякі кандидати не дослухалися до такого застереження. Зокрема, нинішній очільник Окружного адмінсуду Києва Павло Вовк та чинний очільник Вищого госпсуду Богдан Львов.

  Журналісти зауважують, що було заборонено підглядати в телефон, однак, за день до практичного завдання, ВККСУ дозволила користуватися роздруківками й книжками, окрім коментованих актів.

  Уповноважені особи, які мали стежити за дотриманням правил проведення конкурсу, фізично були не взмозі перевірити всі принесені кандидатами роздруківки – адже дехто приніс із собою сотні сторінок. Лише в одного кандидата забрали папери.

  Окремим пунктом журналісти виокремили неоднакові умови, в які були поставлені учасники конкурсу. Так, за словами президента міжнародної громадської організації "Універсальна екзаменаційна мережа" Сергія Мудрука, деякі завдання за обсягом сторінок були удвічі-тричі менші, ніж інші.

  Окрім того, кандидати до цивільної інстанції Верховного суду, серед яких голова Верховного суду Ярослав Романюк, суддя цього суду та голова Ради суддів Валентина Сімоненко, а також суддя Верховного суду Людмила Охрімчук отримали завдання у вигляді судового рішення, яке було подібне до того, яке вони особисто ухвалювали торік.

  Встановити ж, чи міг хтось ще з кандидатів отримати перевагу і завдання у вигляді судового рішення, яке ухвалював сам раніше, неможливо, адже Комісія засекретила частину завдань, які давала на іспиті кандидатам у Верховний суд.

  Підстава відмови у наданні практичних завдань став наказ голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів Сергія Козьякова про те, що ця інформація віднесена до службової.

  Також журналісти звертають увагу на те, що прохідний бал члени ВККС встановлювали вже після того, як кандидати склали тести. Для претендентів з усіх касаційних судів його встановили на рівні 60 балів, а з кримінального – від 54.

  За щасливим збігом обставин, саме 54 бали набрала кандидатка до Верховного суду Анжела Стрижевська. Нині вона – заступниця генпрокурора Юрія Луценка.

  Після оприлюднення результатів завершення першого дня конкурсу, де до касаційного адміністративного суду (одна з палат Верховного суду) написали свої роботи 117 кандидатів, журналісти, при повторному перегляді відео з перерахованими претендентами, не виявили результатів восьми претендентів, які лише згодом було оприлюднено на сайті.

  Не висвітлилися на екрані результати судді Окружного адмінсуду Києва Павла Вовка, судді Вінницького апеляційного адмінсуду Олега Білоуса, доцента Академії держуправління при президентові України Юрія Мельника, першого зама директора Інституту кримінально-виконавчої служби Семена Стеценка, суддів Вищого адмінсуду України Тетяни Шипуліної та Яни Іваненко, судді Донецького окружного адмінсуду Олега Кониченка та судді Одеського окружного суду Оксани Тарасишиної.

  Технічним рішенням оприлюднення результатів конкурсу опікувалося компанія з корупційним шлейфом "Айкюжн ІТ". Керівник управління інформаційних технологій у Вищій кваліфікаційній комісії Денис Мамченко зазначив, що для ВККСУ спеціально розроблялася вузькоспеціалізована програма.

  Схеми довідалися, що у грудні ця компанія без тендеру отримала підряд у комісії на суму 2,3 млн гривень.

  На запитання, чому компанія не проходила тендер, голова ВККСУ Сергій Козьяков радить переговорити з керівником тендерного комітету.

  ТОВ "Айкюжн ІТ" є правонаступником компанії "Айкюжн" (відповідно до судового реєстру). Компанія "Айкюжн" неодноразово фігурувала у журналістських розслідуваннях - вигравала державні підряди у часи президента Віктора Януковича. Є численні згадки про цю компанію і в судовому реєстрі.

  Теги : Янукович конкурс Верховний Суд України
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів