Близьке оточення Тимошенко могло контролювати усі держпідприємства в Чорнобилі – розслідування

  18 Травня, 2018 13:06
  За даними журналістів, зону відчуження контролює зять Юлії Тимошенко – Артур Чечоткін.

  Під контролем зятя голови парламентської фракції "Батьківщина" Юлії Тимошенко могла бути уся Чорнобильська зона.

  Про це свідчать повідомлення, якими на початку серпня 2015 року обмінялись народний депутат Ігор Кононенко та нардеп Олександр Онищенко, передає Слідство.Інфо, у розпорядженні якого є перефотографовані повідомлення з телефону Онищенка.

  Так, на початку серпня 2015 року Онищенко отримує декілька повідомлень від одного з лідерів БПП Ігоря Кононенка. Кононенко просив влаштувати свою людину на Чорнобильський спецкомбінат. Але йому не вдається цього зробити: як свідчить листування, Чорнобиль контролює зять Юлії Тимошенко – Артур Чечоткін.

  Під час зустрічі з Онищенком в Європі журналісти поцікавилися причинами інтересу як Кононенка, так і зятя Тимошенко до Чорнобильського спецкомбінату. Олександр Онищенко припустив: "Це – поставки газу якісь, на Чорнобиль йде безліч закупівель різних. Я в це не заглиблювався, навіть не знаю, як там працює бізнес. Але, напевно, він працює, тому що інтерес був великий".

  Не став винятком і 2015 рік, коли на посаду керівника зони відчуження призначили Юрія Антіпова. Його прізвище також фігурувало в наведеному вище листуванні – саме як людини, підпорядкованої Артуру Чечоткіну – зятю Юлії Тимошенко, пишуть журналісти.

  Через чорнобильські підприємства щорічно проходять сотні мільйонів гривень і всі вони є замовниками десятків державних підрядів. Всіма ними – у тому числі й Чорнобильським спецкомбінатом –  у 2015 керував підконтрольний зятеві Тимошенко Юрій Антіпов. Орлов стверджує, що Антіпов майже одразу почав рейд по потенційно прибуткових об’єктах.

  У той же період у ЗМІ з’явилися публікації про причетність лідерки "Батьківщини" до тіньового керівництва Чорнобильською зоною. Про це публічно – у відкритому листі до президента – заявив, зокрема, працівник ЧАЕС Сергій Парашин. Сам Парашин підтвердив, що змушений був піти на такий крок, бо через не зовсім виробничі цілі Антіпова під загрозою опинився масштабний проект "Укриття" – заховання радіоактивних відходів над зруйнованим реактором ЧАЕС.

  Ще одна людина, наближена до керівництва зони відчуження, на умовах анонімності підтвердила журналістам, що Юрій Антіпов був ставлеником Артура Чечьоткіна. Журналістам також пояснили, що сам Чечоткін виконував функцію радше не контролера, а "смотрящого" і запевнили, що жодних документальних підтверджень його особистого впливу знайти не вдасться.

  Але найбільший інтерес для "керівників зони" становив, за словами співрозмовника, саме проект "Укриття". Зокрема, з ним пов’язані підряди на постачання їжі та будматеріалів, перевезення та інші замовні роботи.

  Інформацію про те, що три роки тому Чорнобиль контролював Артур Чечьоткін, Слідству.Інфо підтвердила й тодішня заступниця міністра екології Світлана Коломієць: "Про діяльність зятя Тимошенко (відомо – Ред.) – вони намагалися якимось чином впливати на призначення людей". 

  Сам Артур Чечьоткін – попри численні спроби – так і не надав журналістам відповідь на запитання: чи переслідував він якісь інтереси в Чорнобильській зоні відчуження і чи контролював для цього керівництво зони.

  Нагадаємо, раніше соціологічне опитування "Соціс" показало, що фаворитом президентських виборів є лідер фракції "Батьківщина" Юлія Тимошенко, за яку в першому турі готові віддати голос 8,9% опитаних.

  Теги : юлія тимошенко Чорнобиль контроль
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів