Більшість українців вважають Порошенка відповідальним за корупцію в "оборонці" – опитування

  11 Березня, 2019 12:56
  Про останнє журналістське розслідування фактів розкрадання в оборонній галузі знають 51,8% опитаних.

  На думку більшості з опитуваних українців (44,7%), за корупцію в галузі забезпечення армії відповідальність у першу чергу несе президент Петро Порошенко.

  Про це свідчать результати соціологічного дослідження, проведеного дослідницькою компанією Active  Group 2-5 березня 2019 року, говориться у повідомленні на сайті компанії.

  На друге місце з відривом в межах похибки опитані визначили Міністерство оборони (44,2%). Службу безпеки в корупції навколо забезпечення армії винною вважають чверть опитаних. Лише 23,5% вважають винними безпосередньо пійманих посадовців. Уряд винний на думку 12,3% опитаних, 16,3% вважають відповідальними правоохоронні органи. Не змогли відповісти на це запитання 19,1% респондентів.

  Про журналістське розслідування щодо корупції в оборонній галузі знають 51,8% опитаних, щось чули, але точно не впевнені 25,1%. І лише 23% респондентів дізнались про скандал від інтерв’юерів.

  Коментуючи реакцію влади на скандал, цілком достатньою її вважають 5% опитаних. Про те, що реакція була, але недостатня, сказали 18,2%. Про те, що реакція "категорично недостатня" зазначили 26,4% опитаних. У тому, що реакція була виключно показовою переконано 26,2% опитаних. А 24,2% респондентів взагалі не помітили реакцію влади на скандал або не змогли відповісти на це запитання.

  Зазначається, що опитування проводилось з 3 по 5 березня на всій території України за виключенням тимчасово окупованих. Загалом опитано 2500 респондентів. Теоретична похибка не перевищує 2%.

  Нагадаємо, журналісти-розслідувачі показали, як оточення президента Порошенка розкрадає сотні мільйонів гривень, виділених на оборонно-промисловий комплекс України.

  У відповідь Порошенко заявив, що в оприлюднених матеріалах немає нічого нового. Правда, лише після цього скандалу він звільнив з посади заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони (РНБО), одного з фігурантів розслідування і свого давнього партнера – Олега Гладковського.

  А також пообіцяв, що РНБО проведе міжнародний аудит концерну "Укроборонпром". Хоча відповідний тендер був оголошений ще у 2017 році, але так і не був завершений.

  Теги : корупція Порошенко армія Укроборонпром опитування Олег Гладковський
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів