Банк Авакова почав реєструвати багато нерухомості

  29 Листопада, 2016 18:16
  Фінустанова почала реєструвати величезну кількість нерухомості, яку сім'я міністра ховала від НБУ.

  Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков у своїй електронній декларації не вказав банк "Базис", який належить його сім'ї, повідомляє "Страна".

  Саме цей банк Аваков не вказав у декларації, оскільки змінився його власник. В листопаді 2015 року 73,18% акцій банку, якими раніше володіло ТОВ "Інвестор-Фонд" Інни Авакової, були передані приватній фірмі "Біо-М" з Артемівська (Бахмут) Донецької області. Ще 23,65 % акцій перейшли від ПАТ "Інвестор" Авакова у власність не названій фізичній особі.

  Власником "Біо-М" є житель Бахмута Євген Пилипенко, який наразі обіймає посаду керівника банку.

  Зазначається, що те ж прізвище має мешканка Макіївки Олена Пилипенко, яка є бізнес-партнером чоловіка 24-річної Анастасії Дєєвої, яку нещодавно призначили заступником глави МВС Авакова. Додамо, що брат Олени Пилипенко Роман, після стрімкої кар'єри, очолив патрульну поліцію Запоріжжя.

  З листопада 2015 року банк за управління Пилипенка двічі змінив свою юридичну адресу. Після покупки адреса з вул. Сумська, 88 у Харкові змінилася на вул. Кожум'яки, 3 у Дніпропетровську. Потім адресу знову змінився - на квартиру за місцем проживання Євгена Пилипенко в Бахмуті.

  Зазначається, що після обрання в 2010 році Віктора Януковича президентом України, Арсен Аваков після обіймання посади голови Харківської ОДА розпродав свій бізнес і покинув країну. Але йому не вдалося продати банк "Базис", оскільки НБУ постановою №168 від 20 квітня 2012 року спочатку ввів тимчасову адміністрацію банку, а постановою № 357 відкликав ліцензію і розпочав процедуру ліквідації.

  Після Революції гідності і приходу Авакова до влади 14 серпня 2014 року окружний адмінсуд Києва скасував постанову Нацбанку про відкликання ліцензії банку "Базис". Після суду банк в першій половині 2015 року знову повернувся під контроль сім'ї Авакових, і пізніше був проданий Пилипенку.

  За управління Пилипенка банк почав реєструвати великі об'єкти нерухомості, права на які у "Базису" виникли ще до початку процедури ліквідації. Саме ці об'єкти НБУ не змогли виявити.

  У грудні 2015 року банк зареєстрував майновий комплекс в районному центрі Дергачі під Харковом площею 6776,3 квадратних метра.

  В довідці з реєстру нерухомості йдеться, що право на цей об'єкт виникло у банку ще в 2011 році за мировою угодою. Але ліквідатори НБУ не помітили цей об'єкт.

  Зазначається, що до цього майнового комплексу додається земельна ділянка площею понад 2,8 гектара. Акт про право власності якої був оформлений в 2011 році, але в реєстр нерухомості відомості про ділянку було внесено тільки 16 грудня 2015 року.

  У лютому 2016 року, на банк було оформлено земельну ділянку сільськогосподарського призначення площею 28,7 га в Макарівському районі Київської області. Акт про право власності на ділянку був виданий ще в 2010 році.

  В жовтні 2016 року банк "Базис" зареєстрував право власності на 1130 кв. м. нежитлової нерухомості в Харкові по вул. Велозаводська, 4. Під час реєстрації був оформлений дублікат свідоцтва про право власності, оригінал якого був отриманий ще в 2008 році.

  У листопаді 2016 року "Базис" отримав ділянку площею 40 соток в елітному селищі Козин під Києвом. Зазначимо, що дана ділянка раніше знаходилася у банку на іпотеці.

  Додамо, що на фінустанову зареєстровано безліч інших об'єктів нерухомості, більшість з яких знаходяться в Харкові і області. На ці об'єкти арештовані.

  "Базис" досі розбирається в судах з кредиторами. Приміром, в одному з судів банк успішно відмовився визнати правомірність відкриття рахунку "Харківобленерго", оскільки з боку банку договір підписав працівник нібито з закінченим терміном довіреності. Завдяки цій схемі повернути кошти з цього рахунку ніхто не зможе.

  Також в дніпропетровському господарському суді взагалі відмовилися прийняти позов Харківського медичного університету, який втратив в "Базисі" майже 2 млн гривень.

  Зазначається, що схема по переоформленню банку на нового власника, виявилася вдалою, оскільки не заплямовуючи ім'я сім'ї Авакових, "Базис" може оформляти на себе великі об'єкти нерухомості, залишаючись недосяжним для кредиторів.

  Теги : Арсен Аваков банк базис Інна Авакова
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів