Аваков таки заплатив мільярд гривень за авто для поліції

  19 Сiчня, 2017 22:56
  Постачальником коштовних авто Mitsubishi Outlander є фірма, пов’язана із представниками "Народного фронту".

  У грудні 2016 року Національна поліція України провела скандальну закупівлю гібридних автомобілів Mitsubishi Outlander на суму майже мільярд гривень.

  Як повідомляє "Страна", Центр обслуговування Нацполіції заплатив усю суму за договором одним платежем 28 грудня минулого року.

  Ця закупівля виявилася скандальною, оскільки вимоги до авто були фактично "прописані" під конкретну марку. А конкуренція була відсутня взагалі: закупівлю було проведено в одного постачальника ТОВ "НІКО Діамант" – фірми, яка через своїх засновників пов’язана із представниками "Народного фронту".

  Договір на цю поставку було укладено 14 грудня. Згідно із договором, Нацполіція впродовж 10 днів після його укладення мала внести 100-відсоткову передоплату постачальнику, що й було зроблено. Натомість поставка авто повинна відбутися впродовж 252 днів. Тобто 8 місяців майже мільярд гривень буде "крутитися" у постачальника.

  Зазначимо, що після хвилі обурення в ЗМІ та соціальних мережах Нацполіції довелося дещо зменшити ціну закупівлі. Тож один автомобіль замість 1 млн 510,9 тис. гривень став коштувати 1 млн 509 тис. гривень, а загальна вартість закупівлі знизилася на мільйон гривень – з 959,4 до 958,4 млн гривень, тобто всього на 0,1%.

  Цікаво, що на наступний день після того, як гроші вже були сплачені, очільник МВС Арсен Аваков написав на своїй Facebook-сторінці, що глава корпорації Mitsubishi Motors дав знижку в розмірі 14%. Це, за його словами, дозволить за виділені Україні в рамках Кіотського протоколу 958 млн гривень придбати на 101 спецавтомобіль більше.

  Однак закон "Про державні закупівлі", на підставі якого були придбані японські автомобілі, не передбачає варіанту збільшення кількості товару за вже укладеним договором. Тож гроші пішли, виходячи із завищеної ціни за одиницю товару, а збільшити кількість не є можливим.

  Нагадаємо, Міністерство внутрішніх справ переплатило за 635 позашляховиків для Нацполіції чверть мільярда. Кожне авто обійшлось на 15 тис. доларів дорожче, ніж коштує в Європі.

  Аваков виправдовував закупівлю дорогих Mitsubishi такими ж довідками Торгово-промислової палати, які свого часу узаконили аферу "вишок Бойка".

  Теги : МВС Арсен Аваков закупівлі авто національна поліція
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів