Аудиторами НАБУ можуть стати люди з сумнівним минулим — Шабунін

  20 Грудня, 2016 18:18
  За крісло аудитора Бюро, окрім європейських спеціалістів, боротимуться "прокурор ДНР" та люстрований чиновник.

  Антикорупційний комітет Верховної Ради 21 грудня має затвердити кандидатуру від парламенту до комісії аудиторів, яка здійснюватиме перевірку Національного антикорупційного бюро у наступному році.

  Про це в своєму блозі для "Української правди" написав керівник Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

  За його словами, результат першого за два роки роботи НАБУ аудиту стане єдиною законною підставою для звільнення директора Бюро Артема Ситника з посади, а також зменшення бюджетного фінансування незалежного правоохоронного органу.

  Шабунін додав, що комітет може рекомендувати кандидатуру в цю комісію не лише від Ради, а й від уряду та президента.

  Раніше посольство США і представництво ЄС рекомендувало таких кандидатів в комісію аудиторів: Джованні Кесслер, гендиректор Європейського управління боротьби з шахрайством, який брав участь у відборі директора НАБУ, і Роберт Сторч, зам генерального інспектора США - органу Міністерства юстиції, який проводить оцінку роботи ФБР і Інтерполу.

  Шабунін також зауважив, що окрім іноземних експертів свої кандидатури до комісії із зовнішньої оцінки Антикорупційного бюро подали: екс-прокурор Донеччини, люстрований чиновник із служби з контролю за наркотиками, експерт з антикорупції Нацради при президенті України і заступник голови Ради адвокатів Києва, а в минулому - районний слідчий МВС.

  Зокрема, донецьким прокурором є Олег Сюсяйло, який, як стверджують ЗМІ, деякий час був призначений бойовиками "генпрокурором ДНР". Сам Сюсяйло це заперечує.

  Таким чином, Антикорупційний комітет розгляне шість кандидатур.

  Теги : НАБУ Шабунін
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів