Амністія для топ-корупціонерів: у закон про Антикорсуд внесли вигідну хабарникам поправку

  13 Червня, 2018 11:16
  Відповідну норму, наголошують у Центрі протидії корупції, вписали перед голосуванням за закон.

  У законі про Антикорупційний суд в останній момент з’явилася поправка, яка може амністувати всіх топ-корупціонерів, чиї справи вже розглядаються в судах.

  Про це інформує Центр протидії корупції (ЦПК).

  Йдеться про норму, відповідно до якої апеляції щодо справ Національного антикорупційного бюро, які зараз уже слухаються в судах, розглядатимуться в судах загальної юрисдикції, а не новоствореному Антикорупційному суді.

  Ця поправка не була зачитана безпосередньо перед ухваленням закону й не обговорювалася на комітеті. З’явилася вона у тексті правок до закону, розданому в комітеті за годину до голосування, а сьогодні, 13 червня, – у вже оприлюдненому законі.

  Водночас, зауважують у ЦПК, згідно із попередніми домовленостями з міжнародними партнерами, апеляція справ, які нині перебувають на розгляді в загальних судах, мала б відбутися в апеляційній палаті Антикорупційного суду.

  "Ця норма – це амністія для всіх топ-корупціонерів, чиї справи вже в судах… Тепер же справи Мартиненка, Насірова  та інших одіозних топ-посадовців так і залишаться в звичайних судах та, як ми розуміємо, будуть "злиті", – наголосив голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

  Також, стверджують антикорупціонери, ця норма означає, що найближчі вироки проти топ-корупціонерів будуть аж через 2-3 роки, бо щонайменше півроку займе створення Антикорупційного суду, ще 1,5-2 роки в двох інстанціях розглядатимуться самі справи.

  Нагадаємо, раніше народний депутат Мустафа Найєм заявляв, що, аби Вищий антикорупційний суд почав функціонувати, ухваленого 7 червня Верховною Радою закону №7440 замало.

  Теги : микола мартиненко корупціонери центр протидії корупції насіров Антикорупційний суд
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів