Адвокати мітингують на підтримку судді Цокол

  2 Листопада, 2018 11:55
  Від ВРП вимагають змінити рішення щодо судді Печерського районного суду Києва.

  Близько ста адвокатів вийшли на мітинг під будівлю Вищої ради правосуддя (ВРП). Головною вимогою є зміна рішення ВРП щодо відсторонення від роботи судді Печерського районного суду міста Києва Лариси Цокол. Підтримати адвокатів прийшли народні депутати Ігор Луценко та Юрій Деревянко.

  Правники наголошують на суто політичних мотивах справи, адже саме суддя Цокол винесла рішення про звільнення з-під варти екс-голови Одеської ОДА Міхаїла Саакашвілі, після його затримання в грудні 2017 року. Нагадаємо, ГПУ вимагала для Саакашвілі обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.   

  Присутні на мітингу зазначили, що до ВРП надходить безліч скарг на суддів, в тому числі на суддів Печерського суду столиці, які не розглядаються по кілька років. Тим дивнішим виглядає нетипово швидкий розгляд скарги на суддю Ларису Цокол.

  "Очевидно, що зараз є спроба показово дати сигнал напередодні виборів суддівському корпусу і перш за все Печерському суду про те, що треба слухатися", – впевнений нардеп Ігор Луценко.

  Адвокати закликали суддю Цокол подати скаргу на рішення Дисциплінарної палати ВРП. "Громадськість і адвокати дуже просять Ларису Іванівну це зробити", – зазначила адвокат Катерина Нікітюк.

  На думку народного депутата Юрія Дерев’янка, рішення щодо Лариси Цокол є помстою Петра Порошенка за рішення звільнити Саакашвілі з-під варти. Нардеп закликав членів Вищої ради правосуддя добре подумати перед тим, як виносити остаточне рішення щодо судді Цокол.

  "Влада змінюється. Ми маємо приблизити той час, коли такі судді, як Цокол, будуть на своїх робочих місцях, а посіпаки, які сьогодні виконують незаконні накази Порошенка, будуть звільнені із судової системи", – зазначив Дерев’янко.

  Раніше юристи почали збір підписів на адресу Вищої ради правосуддя, Ради суддів України та суддів Печерського району Києва на підтримку судді Лариси Цокол.

  Теги : ГПУ Порошенко Саакашвілі адвокат Юрій Луценко печерський суд Лариса Цокол вища рада правосуддя юрій дерев’янко
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів