Адміністрація президента загубила подарунки від Білого дому для Порошенка

  12 Жовтня, 2018 14:50
  На Банковій не знають, де знаходяться подарунки, які отримав Порошенко від Білого дому в 2014 році.

  В Адміністрації президента (АП) та Фонді президентів України не знають, де подарунки, які чинний президент Петро Порошенко отримав від Білого дому у вересні 2014 року.

  Під час візиту до США у 2014 році Порошенко отримав таріль від американського президента Барака Обами з іменним написом вартістю 700 доларів, а також скульптуру орла із нержавіючої сталі на інавгурації вартістю 600 доларів – від віце-президента США Джо Байдена, йдеться у розслідуванні програми Схеми.

  Проте, у листі надісланому Адміністрацією президента "Схемам", у переліку не було вказано вищезазначених подарунків. Очільниця Фонду президентів України Людмила Галаган також повідомила, що у них немає ані тарілки, ані скульптури орла.

  За словами юриста громадської організації "Центр протидії корупції" Віталія Цокура, Порошенко протягом місяця мав би передати подаровані у США подарунки до АП. Там, у свою чергу, мали б передати їх у Фонд президентів України, розташований у бібліотеці імені Вернадського у Києві.

  Крім того, відповідно до закону про запобігання корупції, максимальна сума для подарунка, яку посадовець міг отримати, складала 625 гривень і 1218 гривень – сукупно вартість усіх подарунків за рік. Водночас, сукупна двох презентів від Білого дому складає 1300 доларів.

  "У випадку, якщо президент отримує подарунок, який вище мінімуму – це розглядається як правопорушення, пов'язане з корупцією. Суб'єкт уповноважений є НАЗК – воно і має вирішувати відповідність дарунка і порушення чи ні", – пояснив Цокур.

  Нагадаємо, екс-мер Глухова і кандидат в президенти України Михайло Терещенко заявив, що чинного президента Петра Порошенка на наступних президентських виборах підтримає набагато менше виборців, ніж на попередніх.

  Теги : Адміністрація Президента Петро Порошенко Схеми
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів