Адміністрація Порошенка зволікає із реформуванням СБУ

  17 Травня, 2018 09:28
  Як стверджує військовий експерт Олег Старіков, на Банковій вже 1,5 року припадає пилом концепція реформування Служби.

  Концепція реформування Служби безпеки України, яка була відпрацьована консультативною місією Європейського Союзу, вже 18 місяців лежить в Адміністрації президента і не опрацьовується.

  Про це заявив військовий експерт Олег Старіков в ефірі телеканалу ZIK.

  За його словами, СБУ наразі – це орган спецпризначення, тоді як за всіма стандартами Євросоюзу це має бути структура без політичної складової.

  "Що ж до Ставки верховного головнокомандуючого, то в керівництва НАТО такого поняття взагалі немає, а є комітет начальників штабів. Відтак, європейці не дуже розуміють, що це за посада, і як її контролювати", – зазначив Старіков.  Найголовніше ж, на думку військового експерта, це контроль за витратами бюджетних коштів у сфері оборони та безпеки. Адже влада, аби приховати витрати держбюджету, засекречує будь-яку інформацію – 40-50% такої інформації нині утаємничено.

  "Доходить до того, що засекречують навіть ціну на звичні військові закупівлі, як наприклад, саперська лопатка або сумка для протигазу. І це не захист важливих даних, що дійсно має робити держава, а приховування інформації щодо бюджетних коштів у сфері оборони", – наголосив Старіков.

  Нагадаємо, нардеп від "Батьківщини" Сергій Власенко заявив, що СБУ є ручною структурою президента, яку він використовує для переслідування своїх ворогів.

  Теги : реформи СБУ Адміністрація Президента
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів