Абромавічус назвав умови, за яких згоден залишитися в уряді

  5 Лютого, 2016 18:32
  Глава Мінекономіки прагне кардинальних реформ в органах державної влади України.
  Фото з відкритих джерел

  Міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавічус погодився би повернутися в Кабінет міністрів України за певних умов.

  Про це він заявив в інтерв’ю Associated Press.

  За його словами, тільки повністю технократичний уряд здатен, за підтримки президента і коаліції, посунути Україну на зовсім інший рівень прогресу і стандартів життя.

  На посаді прем’єр-міністра Абромавічус бачить нинішню очільницю Міністерства фінансів України Наталію Яресько.

  "Я запропонував кандидатуру Наталії Яресько з умовою, що новий прем’єр сама може набирати міністрів з повною свободою вибору", - сказав він.

  Окрім того, на думку глави Мінекономіки, на посади заступника міністра і вище необхідно призначити лише тих, хто не був на посадах в урядах до Майдану.

  Як зазначив міністр економічного розвитку, проблема полягає не тільки в конкретних особистостях, хоча, за його словами, "від імен нікуди не дінешся". Зокрема, Абромавічус виступив за відхід з політики народного депутата від "Блоку Петра Порошенка" Ігоря Кононенка.

  Також Абромавічус вважає, що необхідно провести кардинальну реформу самого Кабміну, оскільки в ньому не створені належні умови для ефективної роботи технократів.

  Він також розповів про зустріч із прем’єром Арсенієм Яценюком та міністрами 4 лютого. За словами Абромавічуса, тоді обговорювався серйозний список пропозицій і вимог до Верховної Ради та президента.

  Серед них: невтручання нардепів у діяльність уряду, більше прозорості в діяльності органів влади та у структурі будь-якого бізнесу, а також те, щоб власники медіа компаній не могли мати іншого бізнесу.

  Нагадаємо, міністр економічного розвитку та торгівлі Айварас Абромавічус подав у відставку. Однією з головних причин цього він назвав тиск і корупційну діяльність з боку Кононенка, який намагався взяти під контроль держпідприємства.

  Ввечері 4 лютого свої заяви про відставку відкликали Павленко, Квіташвілі, Пивоварський та Стець. Абромавічус же заявив, що свого рішення щодо відставки не змінив.

  Теги : уряд відставка Айварас Абромавічус мінекономіки Кабмін
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів