16 січня "по-новому": як Порошенко хотів усіх надурити з е-декларуванням

  29 Березня, 2017 14:13
  Зобов’язання громадських активістів заповнювати декларації може знищити увесь антикорупційний рух.

  Президент Петро Порошенко відверто збрехав, коли заявив, що був не в курсі усіх деталей закону щодо зміни подання е-декларацій, який ухвалила Верховна Рада.

  Про це йдеться у статті "16 січня" Петра Порошенка", передає "Українська правда".

  Президент заявив, що не міг поставити під удар військових, тому йому довелося підписати скандальні зміни до закону "Про запобігання корупції".

  Проте "правки Чорновол", які насправді виявилися "правками Дерев’янка" вже давно ні для кого не були секретом і з’явилися ще у листопаді 2016 року.

  Крім того, дивною виглядала синхронна підтримка нардепів від провладної більшості у Комітеті із запобігання корупції закону, через який стався скандал із західними партнерами. Тобто синхронність їхнього голосування так само показова ілюстрація попередньої домовленості.

  Після цього ухвалення закону в сесійній залі мало б бути ще складнішим процесом. За результатами голосування зміни до подання е-декларацій підтримали не тільки нардепи від БПП, "Народного фронту", а й "Радикальної партії", "Відродження", "Волі народу" та "Опоблоку", який взагалі оголосив бойкот.

  Така єдність у "ситуативних партнерів" коаліції зазвичай з'являється лише у випадках, коли голосуються принципові для влади питання, про які головнокомандувач "не може не знати".

  Інтерес до діяльності антикорупційних громадських організацій з боку влади пояснюється тим, що вони стали впливати на суспільне життя на рівні органів державної влади.

  Тому виправдовування Порошенка про те, що його підставили нардепи виглядає відвертою маніпуляцією і лицемірством. Прийнятих поправок до закону "Про запобігання корупції" досить для того, щоб поховати увесь антикорупційний рух.  

  Нагадаємо, Верховна Рада зобов'язала керівництво антикорупційних громадських організацій подавати е-декларації.

  Теги : корупція Верховна Рада закон Петро Порошенко громадські організації е-декларації
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів