43 країни закликали Росію виконувати мінські домовленості

  26 Березня, 2015 16:34
  43 члена ОНН закликали Росію натиснути на бойовиків на Донбасі, а також негайно звільнити Надію Савченко

  Натиснути на бойовиків на Донбасі  в ключі виконання ними пунктів мінських угод Росію закликали 43 країни ООН. Про це йдеться в спільній заяві на підтримку України країн-членів ООН, яку було оголошено на 28-й сесії Ради ООН з прав людини в Женеві 25 березня.

  "Ми закликаємо Російську Федерацію, яка підписала пакет заходів і приєдналася до Декларації, використовувати весь свій вплив, щоб натиснути на незаконні збройні формування, щоб ті повною мірою виконували Мінську угоду і негайно припинили порушувати угоду про припинення вогню, що задокументовано Спеціальною місією моніторингу ОБСЄ", - йдеться в документі.
  Крім того, МЗС України прокоментувало дану заяву, вказавши, що в документі прямо називаються причини погіршення ситуації з правами людини в Україні. Ними вважаються окупація і протиправна анексія Автономної Республіки Крим Росією, а також ворожі дії підтримуваних цією країною незаконних збройних угруповань у Донецькій і Луганській областях.

  У раді також засудили насильство і зловживання, скоєні проросійськими НЗФ на Донбасі, і виявили глибоке співчуття щодо людських втрат і порушень прав людини в результаті цих дій.
  Окремо відзначена ситуація з правами людини в Криму, а саме триваючий тиск на кримськотатарську громаду і етнічних українців.
  Також в резолюції торкнулися проблеми незаконного утримання під вартою делегата ПАРЄ Надії Савченко і закликали РФ звільнити її негайно.
  "Співавтори заяви вітають зусилля української влади щодо заохочення і захисту прав людини на всій території України в її міжнародно визнаних кордонах, а також наголошують на необхідності надання з цією метою належної технічної допомоги", - йдеться в коментарі.

  Теги : ООН Савченко Крим
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів