Житомирська кондитерська фабрика запрацює найближчим часом – Ігор Бойко

  23 Сiчня, 2016 19:57
  Голова спостережної ради ТДВ "ЖЛ" Ігор Бойко під час зустрічі з журналістами розповів, на якому етапі перебуває конфлікт навколо підприємства.
  Ігор Бойко
  Фото: zhitomir.info
  Ігор Бойко

  22 січня голова спостережної ради ТДВ "ЖЛ" Ігор Бойко провів у Житомирі зустріч із журналістами, під час якої відповів на ряд важливих питань, окресливши стан справ на підприємстві.

  Щодо перспектив запуску Житомирської кондитерської фабрики: "Конфлікт навколо Житомирської кондитерської фабрики не вичерпаний, однак працівники отримують зарплатню, а фабрика має реальні шанси запрацювати у найближчий час - її запуск 100% відбудеться в найближчому майбутньому. Але лише законно - тільки по рішенню судів. Учора ми були в окружному апеляційному адміністративному суді у Львові, там мала пройти апеляція. Суд мав розглядати рішення Тернопільського суду, з чого все почалося. Але ми подали стільки матеріалів, що судді не встигли прочитати. Попросили ще 2 тижні. Вся проблема в судах. В Житомирі якийсь суддя захворів, вже не можуть розглядати. Судді не спішать, в них же свій графік. Вони не хочуть зрозуміти, що 2 тисячі людей сьогодні фактично без роботи".

  Про те, що змінилося за минулий тиждень: "За тиждень, який минув, змінилося небагато. Єдине, що по домовленостях, які в нас були з владою, ми закупили сировину, але ті меморандуми, які ми підписуємо чи не щодня з паном Рогалем (в.о. директора ЗАТ "Житомирські ласощі" - ред.), не виконуються. Може, у вівторок чи середу почнемо працювати. Ми не залишаємо людей, виплачуємо їм заробітну плату з інших компаній. Залишилося виплатити близько мільйона гривень за грудень, і на початку лютого ми повністю розрахуємося з людьми за 12 місяць".

  Щодо готової продукції, виготовленої до конфлікту: "Зараз ідуть домовленості, щоб нам її віддати. "Бєзпрєдєльщики" разом з бандитами контролюють сьогодні підприємство разом з поліцією охорони. Сьогодні фактично держава Україна забороняє своїм громадянам працювати і знищує бізнес".

  Щодо можливості представників обох сторін конфлікту паралельно працювати на фабриці: "Ми будемо працювати тільки по закону. Зараз на фабриці "ділки" зривають замки, ламають, трощать все підряд, включають лінії. Підкрадають сировину, виносять цукор. Рогаль казав, що фасують цукор – вони його вже потихеньку фасують по кишеням. У 6-му цеху щось загорілося, ледве погасили".

  Щодо продукції, яка начебто вже випускається на фабриці: "Вони (інша сторона конфлікту – ред.) принесли на зустріч з владою вафлі, які начебто випускає фабрика. Запакували наші вафлі в коробки і принесли попробувати. Для того, щоб підприємство працювало і давало прибутки, потрібно випускати 150 тонн продукції в день. Якщо навіть хтось зліпив на якійсь лінії 500 кг, це буде 15 тонн на місяць – у нас стільки в брак іде". 

  Щодо можливості функціонування фабрики без розгромленої "тітушками" лабораторії: "Яким чином запускають підприємство, якщо немає лабораторії? Вона перевіряла вхідну якість сировини. Тобто, у нас нічого не йшло на лінію, доки не перевірили якість сировини – муки, жирів, цукру. Якщо сировина не відповідала якості, ми її повертали. Сьогодні закрити на це очі – нереально".

  Щодо збитків підприємства: "Ми готуємо позови, зараз аудитори займаються точним підрахунком збитків. У Вашингтоні при Міжнародному валютному фонді є суд на кшталт Третейського, куди українські інвестори можуть звертатися зі скаргами на український уряд, тобто, на державу Україну. Ми готуємо матеріали і будемо подавати такий позов. Документ величезний, бо на сьогоднішній день понад 200 мільйонів збитків, і вони щодня збільшуються орієнтовно на 3 мільйони гривень".

  Щодо можливості здачі фабрики в оренду чи її продажу: "Я не продам фабрику, тому що тут вкладені не тільки гроші - тут вкладено 10 років мого життя і праця сотень і сотень людей. Я роками підбирав персонал, зібрав фахівців, звільняв недобросовісних працівників. Колектив сформований, підприємство величезне, продукцію знають у 37 країнах світу. Це частина мого життя".

  Щодо варіантів виходу із ситуації, що склалася: "Варіант розвитку подій може бути тільки один - законний. Ми ж не підемо битися проти аваківської армії. 5 січня тут був полк національної гвардії, спецбатальйон "Ягуар" і поліція охорони. Сьогодні нам найбільш заважає поліція охорони – вона не пропускає людей на робочі місця. Можна було б зробити інакше, якби був закон: підприємство працює, платить податки, люди отримують зарплату, відвантажується продукція, а суди розглядають. Це було б простіше".

  Щодо нарікань споживачів на якість продукції фабрики: "На вкус и на цвет товарища нет". Якщо комусь не подобається – хай купує "Рошен", АВК, "Конті". Ми маємо європейський сертифікат, для Ізраїлю - кошер, для арабів -  халяль. Наші покупці в Іраку божеволіють – брали по 10 фур на місяць нашої продукції, а зараз не можуть отримати нічого".

  Про ставлення до влади: "Ніколи не міняв думки стосовно Януковича і його компанії - з 2009 року, коли я його не пустив на фабрику агітувати за себе, і по сьогодні. Як можна підтримувати людину, яка сиділа за кримінальний злочин? Тоді була вертикаль влади. За Януковича я був "тимошенківець". Коли до влади прийшов Порошенко, негідник Пашинський і всі решта, я ніби став, як Янукович - ніби він мені помагав. Платиш податки, зарплату, не лізеш в політику – працюєш. Ми працювали, були в судах, але не зупинялися. Сьогодні ж повна анархія, якщо Аваков може прислати армію у півтори тисячі людей".

  Теги : Рошен Арсен Аваков збитки Янукович сергій пашинський тітушки житомир рейдерське захоплення «ЖЛ» фабрика "Конті" ігор бойко
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів