Яресько назвала закон про реструктуризацію кредитів популізмом

  3 Липня, 2015 10:44
  За словами міністра, банківська система ризикує втратити 95 млрд грн.

  Міністр фінансів України Наталія Яресько заявила, що прийнятий Верховною Радою закон про переведення споживчих кредитів в іноземній валюті у гривню за курсом на дату укладення договору є викликом справедливості в Україні, повідомляє LB.ua.

  "Сьогодні весь уряд працює над тим, щоб підвищити рівень справедливості у нашому суспільстві. Однак цей закон ніяк не допомагає в цьому", – написала міністр у Facebook.

  Яресько підкреслює, що потенційні втрати банків в результаті такого рішення Верховної Ради складуть 95 млрд гривень, що перевищує витрати на оборону та правоохоронну діяльність у 2015 році.

   

  Нагадаємо, 2 липня в третьому читанні в цілому було прийнято законопрект про реструктуризацію валютних кредитів. Проте вже сьогодні, 3 липня окремі депутати заявили про намір відкликати свої голоси.

  У цілому експерти прогнозують накладення президентом вето на прийняття зазначеного закону, оскільки він суперечить зобов'язанням, узятим Україною під час підписання програми фінансової допомоги від Міжнародного валютного фонду.

  Зокрема, в "Меморандумі про економічну та фінансову політику", підписаному 27 лютого 2015 року Україною та МВФ, підкреслюється наступне:

  "Ми налаштовані на підтримку добровільного переговорного процесу між позичальниками і банками щодо реструктуризації валютних іпотечних кредитів, які досі обслуговуються позичальниками, що виконують свої зобов'язання, намагаючись побороти скрутне становище. Держава і НБУ не повинні втручатися у двосторонні переговори між позичальниками і банками, одночасно забезпечуючи справедливий процес. У цьому зв'язку, в разі ухвалення закону, що вимагає примусової конвертації валютних іпотечних кредитів у гривневі, президент накладе вето на набуття ним чинності".

  Текст Меморандуму розміщений на офіційному порталі Національного банку України.

  Теги : Яресько МВФ законопроект реструктуризація валютних кредитів
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів