Янукович-молодший продає "Донбасенерго" - ЗМІ

  25 Квiтня, 2016 11:16
  Олександр Янукович вже кілька місяців безуспішно шукає покупця на одну з найдорожчих 2 роки тому енергогенеруючих компаній України.

  Оголошений в розшук сина екс-президента Олександр Янукович і донецький підприємець Ігор Гуменюк вирішили продати "Донбасенерго".

  Про це ЛІГА.net повідомили два незалежних один від одного джерела, зазначивши, що власники компанії вже кілька місяців безуспішно шукають покупця на одну з найдорожчих 2 роки тому енергогенеруючих компаній України.

  Видання зазначає: на сьогодні до складу "Донбасенерго" входять дві проблемні ТЕС: Старобешівська ТЕС працює на непідконтрольній території Донецької області і з початку 2015 року недоотримує гроші з України за відпущену електроенергію, а Слов'янська ТЕС протягом 2014-2015 років періодично зупинялася через відсутність палива на складах.

  Підкреслюється: "Донбасенерго" повністю залежить від поставок вугілля із зони АТО або з Росії, оскільки обидві ТЕС працюють на антрацитових марках вугілля, які видобуваються тільки на непідконтрольній території".

  Як відомо, "Донбасенерго" - остання енергогенеруюча компанія, яка була приватизована за президентства Віктора Януковича. В середині 2013 року Фонд держмайна продав 60,8% акцій "Донбасенерго" компанії Енергоінвест Холдинг нардепу від  Партії регіонів  Ігорю Гуменюку за 718,92 млн грн

  Втім, Гуменюк є лише одним з двох головних власників "Донбасенерго" -  за словами голови Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павла Жебрівського, 34% часткою в компанії володіє старший син колишнього президента Олександр Янукович.

  Крім того, зазначається, присутність сім'ї колишнього президента в капіталі "Донбасенерго" побічно підтверджується рядом інших фактів - в середині минулого року, за даними "Ділової столиці", поставки обладнання для "Донбасенерго" з Росії фінансувала донецька "Мако Інвест", яка офіційно контролюється Олександром Януковичем (у самій "Мако" свою причетність до "Донбасенерго" спростовували – ред.).

  Разом з тим, в першій половині 2015 року одним з основних постачальників вугілля для Слов'янської ТЕС "Донбасенерго" була Групова збагачувальна фабрика "Червона Зірка", основними власниками якої є структури старшого сина екс-президента.

  Теги : антрацит Янукович донбасенерго Партія регіонів Олександр Янукович Слов'янська ТЕС Жебрівський Ігор Гуменюк окуповані території
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів