Яценюк оголосив війну приватному бізнесу - учасники ринку

  25 Лютого, 2016 13:16
  Схоже, будується нова державна монополія у сфері торгів банківськими активами.
  Арсеній Яценюк
  Фото: rian.com.ua
  Арсеній Яценюк

  24 лютого прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк на засіданні Кабміну заявив про намір зробити державний інтернет-аукціон СЕТАМ єдиним організатором торгів активами проблемних банків. Учасники цього ринку вже забили на сполох та назвали заяву Яценюка такою, що суперечить здоровому глузду.

  Сьогодні на спільній прес-конференції вони заявили, що уряд під керівництвом Яценюка будує нові корупційні схеми та мега-монополію, передає кореспондент UA1.

  "Спочатку Мін’юст СЕТАМом підім’яв під себе ринок арештованого майна, зараз вони намагаються це ж саме зробити ще з одним ринком, який вимірюється сотнями мільярдів гривень – це ринок активів банків, що ліквідують" – сказав директор Асоціації "Біржові та електронні майданчики" Олег Падалка.

  Директори приватних майданчиків сподіваються, що це був "невдалий жарт прем’єра". Вони не розуміють, як державний СЕТАМ буде справлятись із майном на десятки мільярдів, якщо зараз не справляється з тим обсягом продажів, які має (ефективність складає лише 2,7%). Окрім того, СЕТАМом незадоволені самі покупці – на форумах безліч скарг, що продають автомобілі без ключів, коліс тощо, інформація про лоти приховується, а до адміністраторів системи неможливо додзвонитися.

  При цьому, приватні гравці не проти державного конкурента, а лише хочуть однакових умов для всіх.

  "Ніхто з учасників ринку не сприймає СЕТАМ як ворога. Навпаки – ми підтримуємо прагнення держави мати власний майданчик для реалізації активів. Проте вважаємо недоцільним надання привілеїв певній структурі лише на тій підставі, що вона державна і нею легко керувати "згори" – зазначив директор порталу UBIZ.ua Дмитро Бойко.

  Учасники ринку також зауважили, що заява Арсенія Яценюка про виключний продаж активів через СЕТАМ може підпадати під статтю 15 Закону України "Про захист економічної конкуренції". Та заявили про намір звернутися до Антимонопольного комітету України та Національного антикорупційного бюро з вимогою вжити необхідних заходів.

  Окрім того, ВГО "Асоціація правників України" та Незалежна асоціація банків України звернулися до Яценюка з проханням підтримати побудову системи реалізації майна компаній-банкрутів за архітектурою відкритих електронних закупівель ProZorro. Тобто з використанням Центральної бази даних і можливістю приватних майданчиків підключитися до неї.

  Теги : корупція бізнес Арсеній Яценюк монополія банки аукціон торги
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів