Вітчизняний експорт стрімко скорочується

  21 Квiтня, 2015 11:00
  Український експорт до ЄС скоротився на 33%, до Росії - на 62%

  Вітчизняний експорт скорочується надто стрімко. Про це повідомляє Радіо Свобода, посилаючись на дані Державної служби статистики. 

  Так, за перші два місяці цього року держава продала в Євросоюз на 33% менше товарів, ніж за подібний період минулого року. Імпорт скоротився трохи більше - на 37%. 

  Найбільша частка експорту - недорогоцінні метали і вироби з них, продукти рослинного походження. Окрім того, Україна успішно продавала механічні та електричні машини, мінеральні продукти, жири та олії, готові харчові продукти та продукти хімічної промисловості.

  Підприємства не поспішають виходити на міжнародний ринок. Лише експортери аграрної продукції спробували збільшити свої попередні поставки в Європу, скориставшись торік перевагами преференцій торгівлі з ЄС. Експерти це пояснюють тим, що має бути підтримка з боку держави: виплата ПДВ грошима і кредитування не сировинного експорту.

  Водночас головним країною-партнером України в експорті її товарів залишається Росія. Раніше кожен п’ятий долар, який держава заробляла на експорті, був із Росії. Зараз торгівля з нею суттєво зменшилась - лише кожен десятий долар. Скорочення експорту становить 62% відносно аналогічного періоду.

  Окрім того, Україна активно експортує до Туреччини, Китаю та Єгипту. Раніше у Мінекономіки повідомляли, що готують Зону вільної торгівлі із Канадою, Туреччиною та Ізраїлем до 2018 року. Це може в перспективі суттєво пожвавити співпрацю з цими ринками.

  Нагадаємо, наприкінці червня виповниться рік від моменту, коли Євросоюз та Україна підписали економічну частину Угоди про асоціацію. Тоді ЄС в односторонньому порядку скасував мита на українські товари.

  Теги : Євросоюз імпорт експорт
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів