Євросоюз має виділити кошти для протистояння російській пропаганді

  12 Травня, 2015 16:52
  Євродепутати стурбовані погіршенням стану прав людини та основних свобод в Росії.

  Євросоюз має виділити спеціальне фінансування для протистояння російській пропаганді.

  Таку резолюцію прийняв комітет Європарламенту у закордонних справах.

  У документі зазначається, що після анексії Криму, ведення збройного конфлікту проти України, накладення незаконних торгових ембарго і укладення договорів із сепаратистськими регіонами Росія "сильно зіпсувала свої відносини з ЄС" і більше не може вважатися "стратегічним партнером".

  Росія в даний час відкрито позиціонує себе проти міжнародного демократичного співтовариства, прагнучи перекроїти кордони в Європі силою, кажуть депутати Європарламенту, які закликають держави-члени Єврокомісії та ЄС виділити гроші для конкретних проектів "м'якої сили" щоб протистояти Росії.

  "Комісія має невідкладно виділити кошти для конкретних проектів в боротьбі з російською пропагандою і дезінформацією в ЄС і за кордоном, надавати об'єктивну інформацію громадськості в країнах Східного партнерства ЄС, розвивати російськомовні альтернативні державним ЗМІ Росії, і донести незалежну інформацію для російськомовної аудиторії", - зазначили євродепутати.

  Вони також просять Комісію передбачити "більш амбітну фінансову допомогу російському громадянському суспільству", і продовжити підтримку російських правозахисників, блогерів, незалежних ЗМІ.

  Євродепутати стурбовані погіршенням стану прав людини та основних свобод в Росії, в тому числі придушенням некомерційних організацій (НКО) та обмеження прав ЛГБТ-спільноти.

  Крім того, депутати пропонують створити механізм для контролю фінансової, політичної чи технічної допомоги із Росії політичним партіям та іншим організаціям в ЄС та оцінити її вплив на політичне життя і громадську думку в ЄС.

  Нагадаємо, під час останнього саміту ЄС було прийняте рішення про боротьбу з російською пропагандою.

  Теги : Росія Євросоюз фінансування пропаганда
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів