Вовк розповів, як зростуть ціни на електроенергію

  14 Травня, 2018 16:50
  Чиновник порівняв українські ціни з європейськими та наголосив, що українці платитимуть більше, "але не смертельно".

  Стимулююче тарифоутворення на електроенергію запрацює за умови деполітизації питання і конкуренції.

  Про це заявив в інтерв'ю Економічній правді глава Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, Дмитро Вовк.

  "RAB може запрацювати тоді, коли компанії проведуть якісні слухання, не буде політизації, і всі споживачі будуть мати вибір", – сказав він.

  Він також додав, що якщо нічого не робити, "тоді нас через 11 років чекає відсутність мереж, тому що знос буде дорівнювати 100%".

  "Або ми приймаємо рішення, даємо компаніям можливість залучати гроші, змушуємо їх бути більш ефективними", – зазначив він.

  За його словами, тарифи на електроенергію зростуть не сильно.

  "Так, ми будемо платити більше, але не смертельно. Якщо ми зараз платимо 0,9 грн за кВт-год і 1,6 грн за кВт-год, то поляк платить 4 грн за кВт-год, болгарин – 5 грн за кВт-год. Я не кажу про Німеччину, де платять до 10 грн за кВт-год. Зате вони мають нормальні умови електропостачання", – пояснив Вовк.

  Також глава регулятора роз'яснив, яким чином було визначено розмір ставки на старі і нові активи в розмірі 12,5% річних.

  "Логіка комісії – ні в якому разі не конкретна цифра. На момент прийняття рішення облікова ставка НБУ була 12,5%. Комісія використовувала це значення для всіх сфер: для обленерго, "Укренерго", сфери централізованого теплопостачання, водопостачання та водовідведення. В Європі ставки мають не конкретне значення. Важливий підхід, принцип, який використовується ", – заявив Вовк.

  За його словами, є загальноприйнята практика - застосовувати ставку на рівні вартості капіталу.

  "У Німеччині дешевше капітал, нижче ризик країни, краще інвестиційний клімат – там ставки нижче. Може бути 4% або 5%", – сказав глава НКРЕКП.

  Вовк також підкреслив, що досвід використання різних розмірів ставок на старі і нові активи в інших країнах не був успішним.

  "Різні ставки були використані останнім часом тільки в Росії, і це було фіаско", – резюмував він.

  Нагадаємо, з 1 травня в Україні вступили в силу нові правила для нарахування субсидії.

  Теги : електроенергія НКРЕ ціни Дмитро Вовк
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів