Влада купує вугілля з окупованих територій, маскуючи його під паливо з ПАР – ЗМІ

  3 Лютого, 2016 17:51
  ЗМІ заявляють, що українська влада під виглядом південно-африканського вугілля закуповує антрацит з окупованого Донбасу.
  Фото з відкритих джерел

  Українські енергетичні держпідприємства купують вугілля із зони АТО через російського посередника, маскуючи свої дії контрактами на поставку південно-африканського антрациту.

  Про це йдеться у розслідуванні "Української Правди".

  Зазначається, що за поставками нібито стоять люди, наближені до Віктора Медведчука.

  Наголошується: після того, як у листопаді минулого року співробітник Зміївської ТЕС, який побажав не називати своє ім'я, повідомив про отримання електростанцією вагонів з вугіллям без жодної супровідної документації, з’ясувалось, що ключовим учасником операції була компанія Arida Global Limited, зареєстрована в Гонконзі, яка раніше вже поставляла вугілля на Центренерго.

  Проте цього разу, за декларацією, 76 тис тонн вугілля вона купила в Південній Африці, привезла до Чорного моря, після чого балкер зайшов не в український порт, а в російський, звідки залізницею вантаж нібито був доправлений до кордону з Україною на прикордонний перехід Соловей-Тополі, де його придбало ДП "Укрінтеренерго". Потім ця державна компанія перепродала його Центренерго, яке своєю чергою доправило вугілля на ТЕС.

  У результаті, наголошують автори розслідування, з'ясувалося, що судно, яке мало б рухатися у бік Європи, курсувало біля берегів Гани, що підтвердив директор Зміївської ТЕС Ігор Бабенко, який на запитання, чи було поставлене на станцію африканське вугілля, відповів негативно.

  Крім того, сумнівність угоди підтвердив і трейдер, який побажав не розкривати своє ім’я: "Російські порти на Чорному морі не приймають імпорт. Вони ще розповідатимуть, що не розмитнюють вугілля, а розвантажують прямо в море на баржі. Але ж це маячня! Це вугілля – з Донбасу. Його везуть через Росію під виглядом африканського, тому що у такий спосіб можна зафіксувати ціну в доларах та ще й збільшити її за рахунок нібито складної логістики".

  За словами співрозмовника видання, стандартна схема "легалізації" донбаського вугілля виглядає так: паливо доправляють на російську станцію Гуково, звідки воно направляється до переходу Соловей-Тополі у Харківській області.

  Нагадаємо, прес-служба "Укренерго" повідомила, що в Україні суттєво збільшились запаси дефіцитного антрациту.

  Теги : Росія антрацит вугілля Донбас Харківська область Україна зміївська тес центренерго Медведчук ПАР
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів