Люди Яценюка провернули "схему", схожу на "вишки Бойка"

  11 Березня, 2016 12:54
  "Смотрящі" від Мартиненка заважають новому керівництву "Укргазвидобування".
  Офіс
  Фото з відкритих джерел
  Офіс "Укргазвидобування" в Києві

  В державній компанії "Укргазвидобування" має місце "війна" старих "смотрящих" та нового незалежного керівництва.

  Подробиці конфлікту розповів у блозі на "Українській правді" народний депутат Сергій Лещенко.

  Він стверджує, що у 2014 році "Укргазвидобування" дали на "проїдання" двом групам, на чолі яких стояли Микола Мартиненко та покійний Ігор Єремеєв. Їхні висуванці посіли посади заступників голови правління. Мартиненка "Народний фронт" представляв Олександр Сомов, а Єремеєва та групу "Воля народу" - Вадим Шленчак.

  Але від середини 2015 року "Укргазвидобування" отримала нове керівництво на чолі з Олегом Прохоренком, вихідцем із міжнародної компанії McKinsey. Той одразу ж вступив у конфлікт з групами Мартиненка та Єремеєва. Конфлікт наростав та переріс у відкриту фазу, коли команда нового менеджера зажадала розірвати угоду на постачання спеціального обладнання - колтюбінгової установки для прочистки свердловин на великих глибинах.

  Лещенко назвав історію закупівлі колтюбінгової установки людьми Мартиненка та Єремеєва подібним до скандалу з "вишками Бойка", тільки в менших масштабах.

  Це обладнання збиралися купити у фірми Moston Properties Limited, яка зареєстрована в Лондоні в будинку № 393 на вулиці Lordship Lane. Угода була укладена 29 травня 2015 року на суму 5 млн 850 тис. доларів.

  Лещенко називає цю фірму "звичайною прокладкою з непрозорою власністю". Згідно з статутними документами, які можна офіційно отримав в англійському державному реєстрі, статутний капітал фірми складає 2 фунти стерлінгів. Рахунок фірми було відкрито чомусь у Латвії.

  До того ж, від компанії Moston угоду з державним підприємством "Укргазвидобування" підписала така собі Георгіна Папапетроу, яка насправді є номінальним директором фірми-офшора на Кіпрі. Загалом Папапетроу, як виявилось, очолює аж 49 фірм.

  А сама фірма в Лондоні знаходиться за адресою, яка служить "пропискою" для бажаючих отримати британську реєстрацію. В цій будівлі прописані десятки фірм з усього світу.

  Але це ще не усі махінації з установкою. Згідно за угодою, обладнання мали постачати у морській комплектації, але місцем доставки були вказані свердловини у Полтавській області. При чому довжина шлангу за прочистки труб складає 4 км, тоді як свердловини Полтавській області мають 5 км глибини.

  Тендер на постачання колтюбінгу відбувся протягом чотирьох днів, а єдиним технічним конкурентом Moston був інший офшор з Сейшельських островів.

  Лещенко також зауважив, що аналогічне устаткування вже було предметом тендеру в 2012 році за часів Януковича в ДП "Чорноморнафтогаз", коли компанією керував ставленик Мартиненка Валерій Ясюк. Переможцем того тендеру стала фірма Muster Services Limited, яка зареєстрована за тією ж адресою в Лондоні, з тою самою директоркою Георгіною Папапетроу. В 2013 році ціна такого комплексу складала 13 млн 250 тис. доларів. Чи було взагалі це обладнання поставлене компанії "Чорноморнафтогаз", встановити неможливо, оскільки документація залишилася в окупованому Криму. Тому є підстави вважати, що в травні 2015 року ту ж саму установку менеджери Мартиненка та Єремеєва намагалися вдруге продати.

  Коли у "Укргазвидобування" помінялися керівники, новим головою правління Прохоренком було оголошено тендер на колтюбінгові комплекси не у посередників, а у виробників. Вдалось купити обладнання за 3,9 млн доларів, тобто в півтора рази дешевше, ніж менеджерами Мартиненка-Єремеєва у травні 2015 року, і в три з половиною рази дешевше, ніж купував "Чорноморнафтогаз" у часи Бойка.

  Тому новий чесний тендер став причиною тижневої облоги компанії "Укргазвидобування", режисованого депутатами від "Народного фронту". Найбільш активним захисником офшорної схеми став депутат від НФ Максим Поляков, який пройшов у Раду за квотою Мартиненка.

  В якості нардепа Поляков надіслав десятки звернень з вимогами звільнити Прохоренка з посади та перевірити законність усунення Moston Properties Limited.

  Інший учасник атаки на "Укргазвидобування" ще більш цікавий - це соратник Авакова, ще один депутат від "Народного фронту" Євген Дейдей, який особисто, в оточенні людей у камуфляжній формі, зображав протест на прохідній "Укргазвидобування".

  Коли ж учасників пікетування запросили на зустріч до керівника компанії, вони не змогли не лише сформулювати свої вимоги, але навіть правильно озвучити назву обладнання.

  Найцинічнішим в усій цій історії Лещенко вважає те, що події відбуваються після того, як Яценюк оголосив про усунення "смотрящих".

  Теги : Арсен Аваков офшор сергій лещенко микола мартиненко махінації Укргазвидобування Чорноморнафтогаз вишки Бойка
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів