В Ізраїлі "попався" банкір Гуртовий, причетний до Платинум Банку

  19 Лютого, 2016 12:34
  Підозрюється у шахрайстві.

  Управління цінних паперів Ізраїлю звернулося до суду з проханням про затримання бізнесмена та банкіра Григорія Гуртового.

  Гуртовий - власник холдингу BGI, контролюючого великого ізраїльського постачальника продуктів Willi Food.

  Про це пишуть ізраїльські видання.

  Гуртового вже допитали співробітники управління цінних паперів. Також в офісі холдингу провели обшук.

  Гуртовий підозрюється в отриманні незаконного прибутку, ще й з обтяжуючими обставинами. Його підозрюють в обмані громадської довіри в корпорації, внесенні неправдивої інформації в корпоративні документи і відмиванні капіталу.

  Йдеться про неправдиві відомості, які, як підозрює управління, фігурують в фінансових звітах холдингу. Накопичення, про які йдеться в звіті, насправді недоступні.

  Гуртовий підозрюється й в тому, що разом з іншими фігурантами, імена яких не називаються, намагався зняти великі суми грошей з рахунків дочірньої фірми концерну Willi Food.

  Наразі введена заборона на виїзд бізнесмена з Ізраїлю терміном на 180 днів. Вирішується питання про продовження його затримання.

  Зазначимо, що Гуртовий з 1998 по 2012 рік працював гендиректором і співголовою наглядової ради авіакомпанії "АероСвіт".

  Паралельно, з 2005 року працював у інвесткомпанії "Ренесанс Капітал Україна", біржовій раді "Української міжбанківської валютної біржі", наглядовій раді "Фінбанку".

  У вересні 2013 року призначений керуючим партнером GHP Group Україна. В тому ж році він - керуючий директор фонду прямих інвестицій European Infrastructure Investment Company (ЕIIC, Люксембург), що є основним акціонером "Платинум Банку", і головою наглядової ради цього банку.

  В червні 2014 року правоохоронці встановили факт 27 транзакцій загальним обсягом $6,5 млрд з України в офшорні зони. Їх здійснили в 2013-2014 роках два банки - ПАТ "Фінбанк" та ПАТ "Платинум Банк". Зазначалось, що ця схема діяла за участю посадових осіб Національного банку України під час правління Віктора Януковича та Сергія Арбузова.
  Теги : Ізраїль гуртовий
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів