Уряд до жовтня об'єднає українську ГТС з європейською

  15 Березня, 2016 16:22
  Це дозволить збільшити технічну можливість реверсних поставок європейського природного газу в Україну і знизить залежність від РФ.
  Фото: відкриті джерела

  Уряд хоче об'єднати українську газотранспортну систему з європейською до жовтня цього року.

  Такі наміри прописані в плані дій Кабінету міністрів на цей рік.

  Перевагами об'єднання енергосистем країн-членів ЄС та ПАТ "Укртрансгаз" стануть: зняття обмежень видачі потужності АЕС, збільшення коефіцієнта використання встановленої потужності та справедлива оплата маневрування потужності АЕС.

  Також це дозволить збільшити технічну можливість реверсних поставок європейського природного газу в Україну і знизить залежність від Російської Федерації.

  Така угода спростить ведення бізнесу в сфері газовидобування, зменшить кількість дозвільних документів для здійснення діяльності, збільшить приплив інвестицій в галузь.

  Відповідати за втілення таких планів будуть Міністерство енергетики та вуглепрому, Міністерство економрозвитку і торгівлі, "Нафтогаз".

  Як відомо, влітку 2014 року Рада ухвалила закон про реформування системи управління ГТС України. Документ передбачає залучення інвесторів ЄС та США до управління українською ГТС. При цьому, газотранспортна система та газові сховища на 100% залишаться у держвласності.

  Теги : уряд Укртрансгаз ЄС ГТС
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів