"Укрнафта" підготувала Кабміну пропозицію щодо виплати боргів

  25 Листопада, 2015 22:59
  ПАТ "Укрнафта" наразі не має в своєму розпорядженні коштів на погашення податкового боргу.

  Голова правління ПАТ "Укрнафта" Марк Роллінз звернувся до прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка з пропозиціями щодо погашення заборгованості компанії та подальшого її розвитку.

  Відповідного листа також відправлено на адресу Міністерства фінансів України, Державної фіскальної служби і правління НАК "Нафтогаз України".

  Як зазначається, "Укрнафта" наразі не має в своєму розпорядженні коштів для виплати боргу в розмірі 9,381 млрд грн.

  Центральним пунктом у переліку заходів виведення компанії з кризи є погашення НАК "Нафтогаз України" боргу за 11,4 млрд куб. м газу, переданого "Укрнафтою" в українську газотранспортну систему в 2006-2013 рр.

  Роллінз вважає, що справедливою ціною за цей газ може бути 4518 грн/тис. куб. м. Таким чином, загальна сума боргу НАКу становить 51,5 млрд грн.

  Якщо ж між сторонами не буде досягнуто згоди щодо такої ціни, Роллінз розглядає варіант пошуку міжнародного експерта, який зміг би її розрахувати. При цьому виплатити борг НАКу пропонується впродовж 7 років.

  Крім того, пропонується укласти новий договір з Державною фіскальною службою про розстрочку платежів, який буде прив’язаний до виплат з боку "Нафтогазу".

  Також главою компанії пропонується відмовитися від авансового методу сплати податку на прибуток і ренти, повністю звільнити від ренти промисли з важковидобувним і виснаженим ресурсом.

  Крім того, "Укрнафта" розраховує на пільги для законсервованих родовищ та ділянок, на яких реалізуються нові інвестиційні проекти.  Компанія також просить допомогти з отриманням нових ліцензій та продовженням чинних.

  "Укрнафта" також вважає за доцільне впродовж двох років виплачувати тільки 30% дивідендів, спрямовуючи кошти на розвиток. Кожен другий рік пропонується переглядати дивідендну політику.

  Своєю чергою "Укрнафта" готова взяти на себе зобов’язання щодо укладення довгострокових договорів на продаж, або договорів на переробку давальницької сировини сирої нафти на ринкових умовах.

  Теги : укрнафта борг марк роллінз
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів