Україна скоротила імпорт газу на 45%

  19 Травня, 2015 15:09
  У квітні об’єми газу, що постачається з ЄС, у чотири рази перевищили поставки з Росії.

  Суттєве скорочення закупівлі та споживання газу у квітні цього року, порівняно з аналогічним періодом 2014-го, відбулося за рахунок наймасштабнішого скорочення промислового споживання, повідомляє "Новое Время" з посиланням на повідомлення компанії Dragon Capital.

  Зниження рівня використання газу у промисловості за перший квартал цього року на 31% до 4,6 млрд кубометрів стало можливим, насамперед, завдяки відносно теплій погоді.

  Загалом же за вказаний період було спожито на 21% менше, що склало 17 млрд кубометрів. Об’єм власного видобутку в цьому обсязі газу склав 6,6 млрд кубометрів; також було використано 3 млрд кубометрів із газосховищ.

  Імпортні закупівлі за січень-квітень 2015-го склали 7,2 млрд, що на 17% менше, ніж у минулому році. У Євросоюзі було закуплено 4,8 млрд кубометрів, у Російської Федерації – всього 2,5 млрд, попри зниження ціни російського газу для України до 247 доларів за тисячу кубометрів.

  Разом з тим, експерти передбачають збільшення рівня закупок російського газу з огляду на необхідність заповнення газосховищ для наступного опалювального сезону.

  Теги : Газпром закупівлі ринок газу
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів