Україна скоротила закупівлі європейського газу, натомість імпорт з Росії виріс удвічі

  5 Травня, 2015 15:59
  Уже 5 днів Україна не закуповує угорський газ та скоротила імпорт зі Словаччини.

  Україна з 1 травня припинила імпорт природного газу з Угорщини та на 77% скоротила закупівлі в Словаччині, компенсувавши необхідні обсяги поставками з Росії.

  Про це свідчать дані операторів газотранспортних систем Угорщини (FGSZ) та Словаччини (Eustream), повідомляє УНІАН.

  Так, за даними FGSZ, Україна вже 5 днів не здійснює імпорт природного газу з Угорщини. А відповідно до даних словацької компанії Eustream, Україна з 1 травня скоротила добові обсяги імпорту газу порівняно з квітнем у середньому на 77% - із 38 до 21,5 млн куб. м.

  При цьому, за даними держкомпанії "Укртрансгаз", Україна з 1 травня в середньому подвоїла добові обсяги імпорту газу з Росії – із 9 до 19 млн куб. м.

  Нагадаємо, 1 квітня "Нафтогаз" і "Газпром" підписали тримісячну угоду на постачання російського газу в Україну за ціною 248 дол. за тис. куб. м. За словами міністра енергетики Володимира Демчишина, ціна європейського газу для України на той момент становила близько 270-280 дол. за тис. кубометрів. При цьому він запевняв, що Україна продовжить закупівлі газу на європейському ринку, незважаючи на зниження ціни на російське паливо.

  Однак, для прикладу, вже першого тижня квітня Україна скоротила добові обсяги імпорту природного газу з Угорщини більш ніж у 6 разів. 

  Теги : Росія Нафтогаз Газпром газ Угорщина Україна словаччина
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів