Українські землі перевірять на чистоту

  9 Червня, 2016 15:07
  Чиновники на контроль і звіти просять більше 50 млн грн.

  Міністерство аграрної політики оприлюднило проект урядової постанови, де прописано критерії визначення придатності землі для вирощування органічної продукції, пишуть ЗМІ.

  Зазначається, що зараз таких не існує, що помітно ускладнює життя "зеленим" фермерам, які мріють поставляти свій товар на європейський ринок (його ємність, за оцінками ЄБРР, становить близько 80 млрд доларів).

  У ЄС для господарств, які виробляють органічну с/г продукцію, існують певні вимоги щодо розташування угідь, їх віддаленості від об'єктів, що забруднюють навколишнє середовище, агроекологічного стану грунту, рівня забрудненості ґрунту, обмеження за технологіями, що використовуються в землеробстві.

  Головними критеріями придатності угідь для органічного землеробства стануть результати хіміко-токсикологічної експертизи і оцінки родючості, а також місце розташування ділянки.

  За підрахунками Мінагрополітики, в разі прийняття проекту, протягом 5 років державі доведеться витратити на впровадження системи оцінки майже 27 млн. грн. З них більш ніж по 1,3 млн. грн. в рік підуть на ведення обліку органічних підприємств і підготовку звітності, а 2,6 млн в рік - безпосередньо на самі перевірки.

  Ще понад 13 млн. грн на 5 років в аграрному відомстві просять для територіальних органів, які займатимуться облік і перевірки на місцях.

  Теги : сільгосппродукція земля агроринок
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів