Україна виграла спір із "Газпромом" у Стокгольмі на $56 млрд

  22 Грудня, 2017 14:59
  Арбітражний суд повністю відхилив вимоги Росії за умовою "бери або плати".

  "Нафтогаз України" виграв у Стокгольмському арбітражі спір проти російського "Газпрому" за контрактом на поставку газу "за всіма ключовими питаннями".

  Про це інформує прес-центр "Нафтогазу".

  Там зазначили, що суд визнав недійсними "кабальні положення контракту, привівши його до ринкових європейських стандартів, повністю відхиливши вимоги Росії за умовою "бери або плати" на 56 млрд доларів за 2009-2017 роки.

  Також Україна домоглась зменшення у майбутньому обов'язкових річних обсягів у понад 10 разів відповідно до фактичних потреб в імпорті "блакитного палива".

  Окрім того, вартість газу, отриманого НАК у другому кварталі 2014 року, знижено на 27% з 485 до 352 доларів за тисячу кубів.

  Завдяки перегляду контрактної ціни українська газова компанія заощадила 1,8 млрд доларів на газі, отриманому протягом 2014-2015 років.

  Держкомпанія оцінює загалом позитивний ефект рішень арбітражного суду у понад 75 млрд доларів за весь термін дії контракту на поставку "блакитного палива".

  Нагадаємо, Україна в особі "Нафтогазу" судиться із "Газпромом" в арбітражному суді Стокгольма з 2014 року за двома контрактами: щодо транзиту російського газу в Євросоюз та покупки Україною газу з РФ.

  Очікується, що крапку в судовому спорі щодо контракту на транзит газу буде поставлено до кінця лютого наступного року.

  Раніше повідомлялося, що "Нафтогаз" у 2018 році запланував отримати удвічі вищий прибуток та підняти працівникам компанії зарплати до 630 тис. грн.

  Теги : Нафтогаз Газпром стокгольмський арбітраж
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів