Україна скоротила золотовалютні резерви

  7 Серпня, 2018 16:39
  Як пояснюють в НБУ, скорочення резервів відбулося насамперед через здійснення платежів за державним боргом, номінованим в іноземній валюті.

  Міжнародні резерви України становили $17,7 млрд в еквіваленті станом на 1 серпня поточного року. Таким чином, за липень резерви скоротилися на 1,3%.

  Відповідні попередні дані оприлюднив на своєму сайті Національний банк України (НБУ).

  Як пояснюють в НБУ, скорочення резервів відбулося насамперед через здійснення платежів за державним боргом, номінованим в іноземній валюті.

  "На обслуговування та погашення державного і гарантованого держборгу в іноземній валюті (крім платежів на користь МВФ) було спрямовано 321,5 млн доларів. Зокрема, 231,6 млн доларів з них – на обслуговування та погашення за ОВДП, номінованих в інвалюті", – йдеться в повідомленні регулятора.

  Також зазначається, що на обсяг резервів вплинули інтервенції Національного банку на міжбанківському валютному ринку. Як і у червні, з огляду напереважання попиту на валюту над її пропозицією, у липні Національний банк продовжив продаж іноземної валюти на міжбанківському рикну для згладжування надмірних коливань обмінного курсу. За минулий місяць чистий продаж валюти Національним банком становив 64,4 млн доларів.

  Зокрема, в першій половині липня Національний банк купив 99,0 млн доларів шляхом інтервенції за вибором найкращої ціни. У другій половині він активізував продаж іноземної валюти для запобігання надмірній волатильності обмінного курсу – за підсумками місяця було продано 163,3 млн доларів, у тому числі через інтервенцію за вибором найкращої ціни – 135,2 млн доларів та під час аукціону – 28,1 млн доларів.

  Водночас повідомляється, що основним джерелом поповнення резервів в липні залишалися надходження на користь уряду від розміщення ОВДП, номінованих в іноземній валюті, у сумі 130,9 млн доларів і 60,5 млн євро.

  Крім того, на обсяг резервів вплинули переоцінка фінансових інструментів (зміна ринкової вартості, курсу долара США до інших валют та банківських металів) на суму 45,9 млн доларів.

  "В цілому, станом на 1 серпня 2018 року обсяг міжнародних резервів покриває 3,0 місяця майбутнього імпорту і є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду і Національного банку", – йдеться у повідомленні.

  Як повідомлялося раніше, у разі неотримання траншу від Міжнародного валютного фонду і падіння цін на метал курс долару в кінці 2018 року становитиме 40,8 гривень.

  Теги : нбу золотовалютні резерви
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів