Україна шукає заміну Shell у видобутку сланцевого газу на Донбасі

  28 Жовтня, 2015 16:09
  Владі потрібно знайти компанію, яка буде готова розробляти родовище газу в Донецькій області.

  У результаті відмови компанії Shell від розробки Юзівського родовища сланцевого газу українській владі потрібна нова зацікавлена компанія-інвестор. Про це повідомляє "ЛігаБізнесІнформ".

  Площа Юзівської газової ділянки є однією з найбільших в Європі - майже 8000 кв. км, а прогнозні запаси газу оцінюються в 4,1 трлн куб. м.

  Новий конкурс на пошук інвестора став несподіванкою, оскільки з проекту не вийшла скандально відома компанія "СПК-Геосервіс", яку пов'язують з оточенням екс-президента Віктора Януковича.

  Саме ця структура отримала по 5% в Юзівському проекті і ще 5% в розробці іншого великого сланцевого родовища - Олеської площі на Заході України.

  Зазначимо, що за місяць до оголошення нового конкурсу з Юзівського родовища "СПК-Геосервіс" несподівано помінялися власники з українських на маловідомий офшор з Кіпру.

  У Міненерго запевняють, що "СПК-Геосервіс" вже підписала договір про вихід з угоди про розподіл продукції, і виключення компанії з проекту лише питання часу.

  Оголошення про новий конкурс про проведення відбору інвестора для розробки газової площі в рамках УРП було опубліковано 27 жовтня 2015 року в газеті "Урядовий кур'єр". Оголошений конкурс був від підприємства "Надра Юзівські", хоча в 2021 році конкурс оголошувала Державна служба геології та надр.

  Зазначимо, що порядок проведення та умови конкурсу були узгоджені Міжвідомчою комісією з організації укладення та виконання угод про розподіл продукції на засіданні 12 жовтня 2015 року.

  Теги : Shell сланцевий газ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів