Україна подала перший позов у СОТ проти Росії

  21 Жовтня, 2015 16:43
  З 2013 року Росія необґрунтовано запроваджувала обмеження на постачання вагонів з України.
  Офіс Світової організації торгівлі
  Фото з відкритих джерел
  Офіс Світової організації торгівлі

  Україна подала перший позов до Світової організації торгівлі проти Російської Федерації через обмеження, запроваджені на українські вагони та стрілочні переводи.

  Про це на брифінгу заявила заступник міністра економічного розвитку і торгівлі - торговий представник України Наталія Микольська.

  Вона пояснила, що з 2013 року Росія необґрунтовано застосувала обмеження на постачання з України вагонів, анулюючи відповідні сертифікати.

  Зокрема, це стосується "Крюківського вагонобудівного заводу", "Дніпропетровського стрілочного заводу", "Азовзагальмашу", Харківського машинобудівного заводу "ФЕД" та інших.

  За словами Микольської, через це експорт відповідних товарів з України скоротився з 1,7 млрд доларів у 2013 році до 51 млн доларів за сім місяців 2015 року.

  Україна неодноразово намагалася врегулювати цей спір на рівні відповідних комітетів СОТ, однак безрезультатно, тому була змушена вдатися до процедури врегулювання суперечок у СОТ.

  Як зазначила Микольська, Україна сподівається впродовж 30 днів врегулювати цей спір на стадії консультацій.

  Нагадаємо, раніше повідомлялося про намір України поскаржитися на Росію до СОТ через обмеження імпорту української сільськогосподарської та промислової продукції.

  Теги : Росія позов мінекономіки СОТ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів