Україна підвищить тарифи на транзит російського газу

  24 Листопада, 2015 17:08
  Найближчими днями буде оприлюднена нова система тарифоутворення на транзит російського газу територією України.
  Фото з відкритих джерел

  Найближчими днями мають оприлюднити нову систему тарифоутворення на транзит російського газу територією України, за якою нові ціни будуть вищими за нинішні.

  Про це заявив радник голови "Нафтогазу" Юрій Вітренко.

  "Нові тарифи будуть не "за тисячу кубів на 100 км", як раніше. Вони формуватимуться за принципом "вхід – вихід". Підвищення відбудеться після того, як ми опублікуємо методологію тарифоутворення, а це станеться найближчими днями. Далі буде проведено розрахунок тарифів і їх буде затверджено. І після цього – формально, принаймні, – підвищиться тариф. Хоча є питання – чи погодиться "Газпром" платити цей тариф без рішення Стокгольмського арбітражу. Але якщо не погодиться, то подамо в арбітраж", – йдеться в заяві.

  Крім того, Вітренко пояснив, як діятиме Україна в разі, якщо Росія не погодиться.

  "Наш контракт з "Газпромом" – це контракт між двома господарюючими суб'єктами. А національне законодавство України має вищий юридичний пріоритет, ніж контракт між компаніями. Якщо контракт не відповідає законодавству, то ми зобов'язані або привести договір у відповідність із законодавством, або розірвати цей контракт, третього не дано. Ще вище за нацзаконодавство – наші міжнародні зобов'язання. Так от, приведення тарифу до європейської практики – це міжнародне зобов'язання України. Тобто, річ не в тім, що ми хочемо підвищити – ми зобов'язані це зробити. А статут Енергетичного співтовариства і прямо, і опосередковано (насамперед опосередковано) регулює питання переходу на тариф "вхід – вихід". Тому що цей тариф є невід'ємною частиною політики конкурентності".

  НагадаємоВерховна Рада України внесла зміни до Податкового кодексу, якими до 1 липня 2017 року звільнила від сплати ПДВ операції з постачання вугілля і продуктів його збагачення на митній території країни.

  Теги : Росія Нафтогаз газ Україна транзит газу
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів