Україна не отримала 5 млрд євро фіндопомоги через неефективне управління проектами

  16 Квiтня, 2018 13:20
  У 2017 році Україна використала лише 47 відсотків фінансової допомоги, виділеної ЄС.

  Україна за останні кілька років не змогла отримати 5 мільярдів євро через нездатність своєчасно і правильно впроваджувати необхідні проекти, під реалізацію яких міжнародне співтовариство виділяє гроші.

  Про це заявила керівник головного департаменту Єврокомісії з питань розширення та сусідства Катерина Матернова, пише Deutsche Welle.

  За її словами, західні донори за останні кілька років готові були надати Україні 5 млрд доларів для реалізації проектів. Однак Україна не змогла отримати донорські гроші, оскільки не має достатньо агентств, які займалися б координацією проектів.

  Водночас, за інформацією члена комітету Верховної Ради з питань європейської інтеграції Оксани Юринець, в 2017 році Україна використала лише 47 відсотків фінансової допомоги, виділеної ЄС.

  Для прикладу неефективного використання фінансової допомоги від міжнародного співтовариства можна навести закриття проекту з модернізації шести контрольно-пропускних пунктів на західній частині кордону України.

  Проект, на який ЄС надав 29,2 млн євро, був заснований в 2014 році, проте в кінці 2017 року жоден із шести пунктів не був завершений. Рішення закрити проект прийняли після того, як стало відомо про низку помилок і перевитрати, допущені українськими чиновниками і підрядниками.

  Нагадаємо, Національний банк України очікує надходження 2 млрд доларів від Міжнародного валютного фонду в 2018 році.

  Теги : Верховна Рада мінекономіки фінансова допомога ЄС кредити
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів