Україна не дасть Росії привілеїв у питанні "боргу Януковича" - Порошенко

  7 Вересня, 2015 08:39
  Росія буде поставлена у такі ж умови щодо реструктуризації боргу, як і інші кредитори.

  Україна за жодних обставин не надасть Росії більших привілеїв, ніж іншим кредиторам, у питанні реструктуризації так званого "боргу Януковича" в 3 млрд дол.

  Про це заявив Президент України Петро Порошенко на спільній прес-конференції з директором-розпорядником МВФ Крістін Лагард.

  Порошенко підтримав позицію МВФ та сказав, що "за жодних обставин Україна не буде надавати привілеїв російському кредиту". За його словами, Росія мала всі можливості доєднатись до відкритих переговорів з кредиторами щодо реструктуризації держборгу, однак тепер їй не варто розраховувати на більш привілейовані умови, ніж в інших кредиторів.

  Президент заявив, що успішне  завершення переговорів із кредиторами унеможливило дефолт України, на який так розраховувала Росія. Адже "дефолт давав їм можливості пред’явити борг до сплати" – зазначив Порошенко.

  Нагадаємо, 27 серпня Україна домовилася з кредиторами про списання 3,6 млрд доларів боргу, що становить 20% від його загального обсягу.

  Водночас Росія вимагає повного погашення "боргу Януковича" в 3 млрд дол. Вона не пробачатиме Україні 20% боргу (600 млн дол.) за цими євробондами, як це зробили міжнародні кредитори

  Довідка. У грудні 2013 року Володимир Путін і Віктор Янукович домовилися про те, що Росія виділить Україні 15 млрд дол. через викуп дворічних єврооблігацій. До своєї втечі з України екс-президент та його уряд встигли отримати від Москви 3 млрд доларів.

  Теги : Росія МВФ реструктуризація Петро Порошенко кредитори держборг
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів