Україна може стати безлюдною через еміграцію та депопуляцію – польські ЗМІ

  20 Липня, 2017 13:13
  У найближчі роки трудова еміграція українців збільшиться, через що депопуляція України стане ще вірогіднішою.

  Останні прогнози ООН передбачають в Україні гостру економічну та демографічну кризу.

  Про це на сторінках Rzeczpospolita пише директор відділу стратегії Warsaw Enterprise Institute і радник компаній польського оборонпрому Анджей Талага, передає "Дзеркало тижня".

  Він припускає, що українська держава може занепасти ще за нинішнього покоління, що матиме дуже негативні наслідки для Польщі.

  "Ситуація в Україні має фатальний вигляд. ООН розмістив її разом з Польщею в групу країн, яким найбільше загрожує депопуляція. У обох країн схожий дуже низький рівень народжуваності. Однак, між нашими країнами існує також багато відмінностей не на користь України. І наслідки депопуляції в країнах будуть абсолютно різними", – йдеться в статті.

  Слід зазначити, що цього року в Польщі перебувають 1,2 мільйони українців, які приїхали в пошуках роботи, і значна частина з них може лишитися в країні. На думку автора, у найближчі роки, вочевидь, українська імміграція в Польщу продовжиться, оскільки це єдиний спосіб для сімей вирішити свої економічні проблеми.  Через трудову еміграцію до сусідньої країни депопуляція України стає ще більш вірогідною.

  В українців є багато причин тікати з рідної країни. Зростання ВВП України в 2016 році становило 2%, цього року очікується, що економіка зросте ще на 2,2%. Але це надто повільний рух в напрямку відновлення країни.

  Він зауважує, що на сьогодні не відомо, якою є реальна чисельність населення України. Останні дані перепису датуються 2001 роком. А після анексії Криму і війни в Донбасі не виключено, що зараз в країні живе менше людей, ніж у Польщі.

  Нагадаємо, після впровадження для України безвізового режиму українські працівники почали отримувати більші зарплати у Польщі.

  Теги : ООН Польща економічна криза трудова міграція
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів