Україна чекає від "Газпрому" пропозицій щодо ціни на газ

  4 Сiчня, 2016 22:19
  Київ повідомив умови, на яких відновить купівлю російського газу, й очікує реакції Москви.

  Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" поки не отримувала пропозицій від російського "Газпрому" щодо ціни на природний газ у 1 кварталі 2016 року.

  Про це заявив голова "Нафтогазу України" Андрій Коболєв в інтерв’ю "5 каналу".

  "Дійсно, ціни зараз падають, я знову таки не можу назвати точну ціну, яка буде запропонована росіянами, бо вона поки не запропонована, подивимося на це", - сказав він.

  Коболєв зазначив, що українська сторона відкрито повідомила умови, на яких відновить купівлю російського газу. Київ очікує, чи будуть його комерційні пропозиції сприйняті у РФ позитивним чином.

  За словами очільника "Нафтогазу", російська сторона уважно вислухала позицію України й наразі вирішує, які умови продажу газу запропонувати.

  "Зараз це комерційний процес: домовимося – "ок", не домовимося – купуватимемо газ в іншому місці", - зазначив Коболєв.

  На його думку, в 2015 році Україна пройшла певну "точку неповернення" і знизила залежність від російського газу.

  Нагадаємо, напередодні РФ затвердила ставку вивізного мита при поставках природного газу в Україну (за рахунок зниження якої формується так звана знижка) на період з 1 січня по 31 березня 2016 року на рівні 51,23 дол. за тисячу кубометрів.

  Так, якщо контрактна ціна на I квартал становитиме 230 дол. за тисячу кубометрів, розмір знижки складе 17,77 дол. за тисячу кубометрів. Таким чином, ціна газу складе близько 212,23 дол. за тисячу кубометрів.

  Теги : Нафтогаз Газпром ціна на газ Андрій Коболєв російський газ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів