У НБУ розповіли про "чорний список" керівників банків

  23 Червня, 2015 16:39
  У НБУ розповіли про "чорний список" керівників банків

  У "чорному списку" Національного банку України перебувають 837 керівників банків та 111 власників істотної участі у банках.

  Через це їм відмовляють у призначенні на керівні посади та придбанні істотної участі у банках, повідомляють у прес-службі НБУ.

  Також там додали, що з 4 червня НБУ значно обмежив можливості для власників істотної участі та керівників неплатоспроможних банків. Зокрема, якщо банк був ліквідований за відмивання злочинних доходів, фінансування тероризму чи у зв`язку із здійсненням ризикової діяльності - керівник, власники істотної участі і так звані "квазікерівники" "дискваліфікуються" на 10 років (тобто не зможуть узгодити з НБУ придбання істотної участі або призначення на посаду керівника банку).

  Якщо ж власник істотної участі банку не вжив заходів, щоб запобігти втраті банком платоспроможності, - він дискваліфікується на 5 років. У разі визнання неплатоспроможності банку з інших причин - термін дискваліфікації становитиме 3 роки.

  Окрім цього, НБУ ввів додаткові підстави для дискваліфікації керівників банків. Так, керівнику загрожує 3 роки дискваліфікації, якщо він понад 3 місяці працював без узгодження свого призначення в НБУ; або якщо він не підтвердив свою ділову репутацію чи працював півроку в банку з непрозорою структурою. Такі обмеження будуть застосовані до керівників, призначених з 1 червня 2015 року.

  Теги : нбу банки керівники чорний список
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів