Трибуни на "Євробачення" замість німців збудує фірма з оточення продюсера конкурсу

  21 Квiтня, 2017 13:32
  Німецьку компанію забракували через євростандарти, які "суперечили" українським нормам.

  Українська компанія "Артмакс Інжинірінг", яка отримала право на встановлення глядацьких трибун для "Євробачення-2017" за держкошти, пов’язана із виконавчим продюсером конкурсу, заступником генерального директора НСТУ Павлом Грицаком.

  Про це йдеться у програмі журналістських розслідувань "Схеми. Корупція в деталях".

  Фірма виграла повторний тендер, який провели після того, як НТКУ відмовилась підписувати контракт з переможцем попереднього конкурсу – німецькою компанією Nussli Ltd.

  Відмову пояснили тим, що " її європейські стандарти не відповідають українським нормам". Це сталося після того, як Грицак був призначений на посаду.

  "Ми запропонували зведення трибун за Європейськими нормами, які не відповідають українським, і в цьому була причина. Потім був оголошений другий тендер, в якому ми вже вирішили не брати участь", – зазначив директора з управління німецької компанії Nussli Ltd Бернд Гельмштадт.

  Німецька компанія пропонувала збудувати 9,2 тисяч сидінь та ще 50 коментаторських кабін за приблизно 29,6 млн гривень.

  Українська ж фірма "Артмакс Інжиніринг" за 23,1 млн гривень обіцяє спорудити лише 6,8 тисяч сидінь без коментаторських кабін.

  Журналісти з'ясували, що компанія "Артмакс Інжинірінг" (стара назва "Альтернатива") співпрацювала із "Євромедіа Компані" Грицака та пов'язаними із ним компаніями під час проведення дитячого "Євробачення" у 2013 році.

  Тоді фірма отримала 13 млн гривень на тендерах конкурсу, але частину коштів перерахувала фірмі Грицака ТОВ "Євромедіа Компані" за субпідрядні роботи.

  Низка інших компаній, що отримали тоді субпідряди від ТОВ "Альтернатива" також мали відношення до Грицака через пов’язаних менеджерів.

  Сам він будь-який зв'язок із вищевказаними компаніями заперечує.

  Водночас, зауваження щодо "українських норм, яким повністю відповідає пропозиція "Артмакс" висловив виконавчий директор Євробачення Йон Ола Санд.

  Він надіслав листа до НСТУ, у якому йшлося про те, що Європейська мовна спілка не погоджує контракт з "Артмакс" і просить залучити іншого підрядника.

  Однак згодом контракт було погоджено за умови перевірки незалежними експертами. Її досі не провели.

  Теги : Євробачення Павло Грицак Артмакс Інжинірінг Nussli Ltd
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів