Тарифи на газ підвищили незаконно - суд

  10 Листопада, 2015 19:20
  Рішення Нацкомісії про зміну рівня тарифів на газ для населення суд визнав протиправним.
  Фото: відкриті джерела

  Окружний адмінсуд столиці визнав незаконним рішення Нацкомісії з регулювання у сфері енергетики і жкг від 3.03.2015 про збільшення тарифів на блакитне паливо для українців. Однак не скасував його.

  Про це йдеться в постанові суду від 3.11.2015 року.

  Як повідомляється, суд визнав обгрунтованим твердження позивачів про те, що в наказі президента щодо створення НКРЕКП немає положення щодо правонаступництва комісії після того, як були ліквідовані два попередні відомства, відповідальні за тарифи на енергоресурси. Таким чином, внесення змін до актів органу, що перебуває в процесі ліквідації, є протиправним.

  Також суд вважає незаконним і те, що призначений очільником НКРЕКП Дмитро Вовк, (як виконуючий обов'язки) підписав постанову про зміну тарифу. Адже, відповідно до законодавства, підписувати рішення НКРЕКП може лише голова, а не виконуючий обов'язки. Тож, оскаржуване рішення прийняли з перевищенням владних повноважень.

  Також суд наголошує, що НКРЕКП не мала права вносити зміни в тарифи на блакитне паливо ще з однієї причини - лише з 1.10.2015 р. запрацював новий закон про ринок природного газу.

  Як відомо, відповідно до Меморандуму з МВФ, з квітня цього року мінімальний газовий тариф для населення підвищили у понад 3 рази (до 3,6 тис. грн. за 1 тис. куб.м. при використанні до 200 м3 блакитного палива). З травня по вересень - ціна газу становить понад 7,1 тис. грн за 1 тис. куб.м. незалежно від споживаного обсягу.

  Окрім того, з квітня зріс тариф і на тепло для українців - на 72% (до 537 грн за Гкал). Підвищили тарифи і на електроенергію на 19%.

  Теги : тарифи НКРЕКП Окружний адміністративний суд
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів