Суд зобов’язав "Нафтогаз" сплатити 100 млн грн Коломойському

  1 Лютого, 2019 19:18
  За даними ЗМІ, НАК "Нафтогаз України" мав намір оскаржувати рішення, але не побачив юридичних підстав.

  Наприкінці 2018 року Лондонський арбітражний суд зобов’язав сплатити НАК "Нафтогаз" кіпрським компаніями Ігоря Коломойського (акціонерам ПАТ "Укрнафта") 2,7 млн фунтів стерлінгів (97 млн гривень за поточним курсом) як компенсацію.

  Про це інформує Економічна правда.

  Йдеться про "друге проміжне рішення" справі між НАК "Нафтогаз" і кіпрськими акціонерами ПАТ "Укрнафта" – Littop Enterprises Ltd, Bridgemont Ventures Ltd, Bordo Managament Ltd, Balliotti Enterprises Ltd і Renalda Investments Ltd.

  Крім цього, "Нафтогаз" повинен сплатити арбітражні витрати у сумі 350 тис фунтів (12 млн грн).

  Відповідно до рішення англійського суду, відсотки і суми, які повинні бути сплачені "Нафтогазом" на підставі "другого рішення" (нараховуються за ставкою 2% + Libor) додаються кожні три місяці починаючи з моменту першого рішення Лондонського суду - квітня 2018 року.

  За даними джерел видання, з моменту винесення вироку цього рішення "Нафтогаз" розглядав можливість його оскаржити, проте юридичних підстав не знайшли.

  В ухваленому "першому рішенні" Лондонський міжнародний суд частково скасував акціонерну угоду 2010 року, підписану між НАК "Нафтогаз" і кіпрськими компаніями Коломойського.

  Видання зазначає, у 2015 році міноритарні акціонери "Укрнафти" подали позов до лондонського суду з вимогою зобов’язати «Нафтогаз» дотримуватися умов угоди.

  Згідно з документом, глава правління "Укрнафта" повинен був обиратися із кандидатур, запропонованих компаніями Коломойського.

  НАК "Нафтогаз України" належить половина усіх акцій +1 "Укрнафти". Тоді як офшорні компанії Коломойського володіють 42% статутного капіталу ПАТ.

  Нагадаємо, голова НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв заявив, що компанія готова забезпечити споживачів лічильниками за свій кошт.

  Теги : Коломойський Нафтогаз укрнафта
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів