Суд вирішив заблокувати активи українських олігархів у Франції та Британії - ЗМІ

  22 Квiтня, 2016 18:12
  Лондонський суд розглянув позов російської нафтової компанії "Татнефть" у справі про постачання нафтопродуктів на Кременчуцький НПЗ ("Укртатнафта").
  Коломойський та Боголюбов
  Коломойський та Боголюбов

  Активи чотирьох українських бізнесменів мають бути заморожені у Британії та Франції. Таке рішення прийняв Лондонський суд за результатами розгляду позову російської нафтової компанії "Татнафта" у справі про постачання нафтопродуктів на Кременчуцький НПЗ("Укртатнафта").

  Про це пишуть російські ЗМІ, посилаючись на дані агентства Bloomberg.

  Як відомо, судовий позов було подано 23 березня. У ньому фігурують Ігор Коломойський, Геннадій Боголюбов, Олександр Ярославський та Павло Овчаренко. "Татнафта" вимагає відшкодувати 334 млн доларів збитку та відсотки. 

  Як повідомили в компанії, у 2009 році зазначені особи шляхом махінацій привласнили кошти, що належали "Татнефти" за нафту, поставлену на Кременчуцький НПЗ ("Укртатнафта").

  Загалом за розпорядженням суду мають бути заморожені активи підприємців на 380 млн доларів. Серед них ряд об'єктів нерухомості в Лондоні, якими володіє Геннадій Боголюбов, в тому числі маєток на Белгрейв-Сквер вартістю понад 5,7 млн доларів.

  Також може бути заморожена вілла Коломойського у Франції (площею 1 га).

  Нагадаємо, "Укртатнафту" було створено на базі Кременчуцького НПЗ в 1994 році, відповідно до указів президентів України і Татарстану. Спочатку 18,3% акцій НПЗ належало структурам, близьким до ВАТ "Татнєфть", ще 28,8% - міністерству майна Татарстану.

  Потім у підприємства з'явились нові акціонери, близькі до української групи "Приват" і бізнесмена Олександра Ярославського.

  Через судові тяганини частка татарстанських акціонерів в ЗАТ зменшилась практично до нуля, а підприємство поповнилось новим акціонером, пов'язаним з групою "Приват" - ТОВ "Корсан".

  У 2007 році Сумський апеляційний суд поновив на посаді Павла Овчаренка, який очолював "Укртатнафту" у 2003-2004 роках. Тоді ж відсторонений керівник Сергій Глушко заявив про силове захоплення Кременчуцького НПЗ.

  Через це основний постачальник сировини на підприємство "Татнєфть" припинила поставки нафти і пред'явила позов Україні у зв'язку із захопленням "Укртатнафти" та експропріації акцій "Татнєфті" в ЗАТ "Укртатнафта".

  Два роки тому міжнародний арбітраж зобов'язав Україну виплатити "Татнєфті" компенсацію в розмірі 112 млн доларів.

  Теги : Коломойський позов суд активи Боголюбов укртатнафта Татнефть
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів